Sorgun çamlığında çıkan yangın Antalya Büyükşehir ve Orman İşletme ekiplerinin müdahelesi sonucunda büyümeden söndürüldü. Otel çalışanlarının dumanı görmesi ve ihbar etmesiyle birlikte kısa sürede yangına müdahale edildi. Yangın yarım dönüm alanın zarar görmesine neden oldu.

Çamlık yakınında bulunan otelde sezon hazırlığı yapan otel çalışanları çamlığın orta kısmından yayılan dumanları ve alevleri gördüler. Hemen ihbarda bulunan çalışanlar aynı zamanda yangını söndürmeye çalıştılar. Alevler, bitkiler ve kuru yapraklar nedeniyle büyük çam ağacıyla, makilik alanı kısa sürede etkisi altına aldı. Yapılan ihbar sonrasında yangın büyümeden önlendi. Yangına, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Manavgat Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı ekipler müdahale etti. Yangın büyümeden söndürüldü.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ait Manavgat itfaiye biriminden 1 pikap, 2 ilk müdahale aracı ve 2 itfaiye gönderildi. Orman İşletme Müdürlüğü’n ait ise 1 pikap, 3 arazöz ve 2 ilk müdahale aracıda katıldı. Aşırı sıcaklar nedeniyle ve poyrazında esmesiyle yangın kısa sürede yayıldı. Bölgenin yangına uygun bir olduğunu açıklayan yetkililer vatandaşın duyarlılığı ve ekiplerin kısa sürede madahalesi soyuncunda büyük bir tehlikenin az zararla atlatıldığı vurgulandı.

Sorgun çamlık bölgesinde aşırı sıcak hava ve poyrazın etkisiylede çıkan yangını çevrede bulunan otelde yeni sezona hazırlanan otel çalışanlarının duyarlılığı ve ihbarı sonucunda müdahale edildi. Antalya Büyükşehir ve Orman İşletme ekiplerinin yoğun çabası sonucunda yangın büyümeden anında söndürüldü. Yangında yarım hektarlık alan tamamen kül oldu.