Geçtiğimiz günlerde Cerrahpaşa Tıp Fakültesi doktorlarından Doç.Dr. Serhat Güler, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunmuştu. Paylaşımda oda paralarını ödemeliren rağmen otelden hiçbir açıklama yapılmadan çıkarıldıklarını açıklamıştı. İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’da doktorlara sahip çıkmıştı.

Çocuk Nörolojisi Bilim Dalı’nda görevli olan Doç. Dr. Serhat Güler oda paralarını ödemelerine rağmen yapılan hiçbir gerekçe olmadan otelden çıkarıldıklarını sosyal medya hesabından duyurmuştu.

Güler, paylaşımında ”7 gün 24 saat görev başında olan sağlık personeline saygısızlık; Novotel Zeytinburnu ücreti ödenen odalarda ailelerini korumak için konaklayan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi doktorlarını herhangi bir açıklama yapmadan otelden çıkarttı” ifadelerini kullanmıştı.

Sağlık personeline sahip çıkan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise duruma üzüldüğünü,otelde yaşanan tatsızlığın sorumluluklarında olmayan bir otelde yaşadıklarını ve başka bir oteli kendileri için hazırladıklarını açıklamıştı.

Otel yönetimenden yeni bir açıklama daha geldi. Zorunlu açıklama olarak nitelendirilen açıklamada özür dilenerek sağlık çalışanlarına aynı bölgede bulunan başka bir otelde kalabileceklerini duyurdu.

İŞTE O AÇIKLAMA:

”Sosyal medya üzerinden yayılan ve Novotel Ailesi olarak bizleri derinden üzen paylaşımlar üzerine bu açıklamayı yapma gereği doğmuştur. Novotel Zeytinburnu’nda konaklayan sağlık çalışanlarımızı istemeden üzdüysek içtenlikle özür dileriz. Canlarını hiçe sayarak toplum sağlığı için gecesini gündüzüne katan sağlık çalışanlarımıza verdiğimiz önem ve değeri, ibis Eskişehir’de hizmetlerine sunduğumuz ve ibis Kayseri’de de yetkilileri hizmete sunmak üzere bilgilendirdiğimiz otellerimizle göstermiş bulunuyoruz. Sağlık çalışanlarımız acenta üzerinden gerçekleştirilen rezervasyonları doğrultusunda otelimizde konaklamaya devam etmekte olup, Novotel Zeytinburnu otelimizin hemen yanında yer alan ibis Zeytinburnu otelimiz tüm sağlık çalışanlarına hizmet verecektir. Accor Otel Grubu, tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü salgınıyla mücadele kapsamında başta sağlık çalışanları olmak üzere çalışanlarına, ortaklarına ve topluma destek vermektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”