Bakan Ersoy, süresi dolan müzekart sahipleri için çözüm buldu. Yaşanan coronavirüs nedeniyle müzeler kapatılmak zorunda kalmış ve müzekart sahipleri mağdur olmuştu.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Müzelerimizin kapalı kaldığı süreyi kartların bitiş sürelerine ilave edeceğiz” açıklamasını yaptı.

Bakan Ersoy, ören yerlerine ve müzelere giriş için müzekart alan kişilerin coronavirüs nedeniyle kapalı olduğu dönemde mağdur olmayacağını belirtti.

Müzekartla ilgili açıklama Turizm Bakanlığı sitesinde ve kendi sosyal medya hesaplarında yapılan paylaşımda yer aldı. Müzekartlarının süresinin uzatılacağını açıkladı.

* Ziyaretçiler müzelerimize yeter ki gelsinler. Biz onları üzmeyiz.

* Müzelerimizin kapalı kaldığı süreyi kartların bitiş sürelerine ilave edeceğiz.

 Çin’de ortaya çıkan ve binlerce insanın ölümüne neden olan coronavirüs salgını nedeniyle dünyanın bir çok ülkesinde önlemler alınmaya devam ediyor. Virüs nedeniyle bir çok ülkede sokağa çıkma yasağı uygulanıyor. Türkiye’de ise sokağa çıkma yasağı yaşa bağlı olarak kısıtlanmış durumda. 23 Nisan dahil olmak üzere dört gün sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Büyükşehirlerde ve Zonguldak’da giriş ve çıkışlar ise iki hafta daha uzatıldı. Vakaların en çok görüldüğü iller ise İstanbul, İzmir, Ankara, Kocaeli, Zonguldak. Ücretsiz maske dağıtımında ise bir çok vatandaş sorun yaşamaya devam ediyor. Maskelerin kendilerine ulaşmadığını söyleyenler ise bu durumdan şikayetçiler.

Coronavirüs önlemleri kapsamında CHP İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun fikriyle Yenikapı ve Maltepe Meydanı başta olmak üzere eski Atatürk Havalimanı’nda da sahra hastaneleri kurulacak. Dün itibariyle Türkiye’da coronavirüs vakaları 86 bini aştı.