Güneydoğu Afrika’da bir devlet olan Mozambik, güneyden Svaziland, batıdan Zambiya, Zimbabve, Malavi ve Güney Afrika Cumhuriyeti, doğudan Mozambik Kanalı (Hint Okyanusu) ve kuzeyden Tanzanya ile çevrilidir. Tanzanya sınırının büyük bölümünü Rovuma Irmağı kuzeyden çizmektedir. Malavi ile olan sınırın bir parçasını ise Malavi Gölü oluşturmaktadır. Başkenti Maputo olan ülkeye seyahat etmek isteyenlerin Mozambik vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Mozambik vizesi için bütün işlemleri gerçekleştiririz. Mozambik vize işlemleri tamamlanır. Ucuz Mozambik vizesi için bizi arayın.

Ucuz Mozambik vizesi almak isteyenler..

Mozambik’te iki mevsim yaşanmaktadır. Güneyde yarı tropikal, kuzey ve iç bölgelerde tropikal iklim hakimdir. Kuzeyde ve iç kesimlerde sıcak, yağmurlu yaz, ekimden nisan ayına kadar sürmekle beraber hava sıcaklıkları 27-29°C arasında değişmektedir. Yayla kısımları daha serin olmaktadır. Daha serin olan güneyde Maputo’da 18°C ile 20°C arasında sıcaklı değişir. Yağış azlığına bağlı olarak sık bir şekilde kuraklık görülmektedir. Yıllık yağış ortalaması Maputo’da 760 mm, Beira’da 250 mm’dir.

Ucuz Mozambik Vizesi
Ucuz Mozambik Vizesi

Nüfusun çoğunluğunu siyah Afrikalılar oluşturmaktadır. Bu Afrikalıların çoğu bir Bantu dili ya da lehçesi konuşur. 1950’den bu yana etnik yapı konusunda kesin veriler elde edilmiş değildir. Mamkua-Lombe, 10 ana dil grubunun en büyüğüdür. Nüfusun yaklaşık % 38.4’ünü oluşturan bu grup Nyassa, Zambezia, Nampula ve Cabo Delgado gibi kuzey illerde yaşamaktadır. İslâm Kıyı Halkı ise kuzeydeki öteki grupları oluşturmakla beraber Kenya ve Tanzanya’nın kıyı halkıyla akraba olan Svahililerle birlikte yaşarlar.

Sürekli ekili ya da ekilebilir topraklar ülkede % 3.9 bir alan oluşturur. Otlak ve çayırlar ise yüz ölçümünün % 55’ini kaplamaktadır. Ülkenin en önemli ekonomik etkinliği tarımdan oluşmaktadır. Meyve, kopra, ayçiçeği tohumu, şeker kamışı, pamuk, tahıllar, mısır, muz, yer fıstığı, patates, pirinç, çay temel tarım ürünlerini oluşturur. Dış satım ürünü olarak ise Baladur cevizi başta gelmektedir.

Mozambik vize işlemleri

Mozambik’e seyahat edecek kişilerin seyahat öncesinde Mozambik vize işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Diğer tüm ülkelerde olduğu gibi firmamız ucuz Mozambik vizesi alır. Vize işlemlerini tamamlama konusunda müşterilerine yardımcı olur. Vize işlemleri için vakit bulamayan ya da prosedürlerle ilgilenmek istemeyen vatandaşlarımıza yardımcı oluyoruz. Mozambik vize işlemlerine dair aklınıza takılan, merak etmek istediğiniz tüm soruları firmamız ile irtibata geçerek sorabilir, vize işlemlerinizi prosedürler dahilinde en hızlı şekilde tamamlayabilirsiniz.

Mozambik vizesi başvuru formu

Error: Contact form not found.

  • Mozambik vizesi için gerekli evrakları öğrenmek istiyorsanız bizi arayabilirsiniz.