Tatilcity.net ekibi vize işlemlerinizi de yapıyor ve Moritanya vizesi için bütün işlemleri gerçekleştiriyor. Moritanya vize işlemleri tamamlanır. Ucuz Moritanya vizesi için bizi arayın.

Afrika Sahrasının batısından Atlas Okyanusuna kadar çöllerle kaplı olan Mortanya, Afrika’nın kuzey batısında yer alır. Güneyinde Senegal, kuzeydoğusunda Cezayir, kuzeyinde Fas, doğusunda ise Mali ile komşu konumundadır. Moritanya’yı görmek isteyen Türk vatandaşlarının Moritanya vize işlemi için başvuruda bulunmaları gerekir.

Ucuz Moritanya vizesi isteyenler..

Moritanya yüzölçümü bakımından 1.030.700 kilometredir. Çöllerle kaplı olduğu bilinen Moritanya’nın yüzde 70’lik kısmı çölden meydana gelir. Güneybatı ve kuzeydoğu istikametinde geniş bir düzlüğü vardır. Ayrıca kuş bakışı olarak görüldüğünde ülke dört büyük yayladan oluşur. Ülkenin doğusu büyük Sahra Çölü’nün bir bölümüdür. Bu sebeple doğu kısmı çöl iklimi, batısı ise Atlas Okyanusunun tesiri altındadır. Assaba Yaylası ve kıyı bölgeleri yumuşak Okyanus iklimine sahipken ayrıca verimli toprakları da mevcuttur. Moritanya vizesi firmamız tarafından kolaylıkla alınır.

Ucuz Moritanya Vizesi - Moritanya vize işlemleri
Ucuz Moritanya Vizesi

Kurak, sıcak bir ülke olduğundan Moritanya’nın bitki örtüsü de oldukça zayıftır. Güney bölgeler hali hazırda çöl olduğundan cılız bitki ve çalılıklar yetişir. Kuzey ve doğu bölgeleri ise tamamen çöl olduğundan diken ve seyre akasyalar görmek mümkündür.

Nüfus olarak Moritanya’nın 2.108.000 kişiye ev sahipliği yapar. Bu nüfusun yüzde 42’lik bölümü oldukça gençtir. Ayrıca bu kesim 15 yaş altıdır. Toplam nüfusun yüzde 70’lik bölümünü Berberiler yani Moors’lar, yüzde 15’lik bir bölümü Fulbe ve yine yüzde 15’lik bölümünü ise Halphoolloren’ler oluşturur. Ayrıca Bombar ya da Woloflar gibi yan kabilelere de rastlamak da mümkündür.

Yoğunluk olarak kilometre kareye 1.6 kişi düşer. Başkent Nouakchatt ile Senegal Nehri arası kentler ülkenin kalabalık bölgeleridir. Halkın pek çoğu hayvancılık ve tarım ile uğraşır ve nüfusun ortalama yüzde 87’lik bölümü hayvancılık, balıkçılık ve tarımla geçinir. Sorgrum ve darı en önemli ürünleri olarak öne çıkar.  Özellikle Segenal Nehri Vadisinde tarım çok elverişlidir. Kauçuk, pirinç, mısır, patates ve hurma diğer ürünlerdir. Ulaşım ise ülkede ilkel kara yolu üzerinden yapılmakla beraber 675 kilometrelik bir de demir yolu vardır.

Moritanya vize işlemleri

Moritanya’ya seyahat etmek isteyen kişiler bordo (umuma haiz) pasaport taşıyorsa vizeye tabidir. Firmamız ucuz Moritanya vizesi alır. Vize işlemlerini prosedürlere uygun olarak gerçekleştirir.

Moritanya Vizesi Başvuru formu

Error: Contact form not found.