Kuzey Pasifik Okyanusunda yer alan bir adalar grubu olan Mikronezya bu bölgede ufak bir alan kaplamaktadır. Papua Yeni Gine‘nin doğusunda yer alan adacıklar grubu olan ülke Okyanusya’nın bir alt bölgesidir. Mikronezya’ya gitmek isteyen vatandaşlarımızın Mikronezya vize işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.  Mikronezya vizesi için bütün işlemleri gerçekleştiririz. Mikronezya vize işlemleri tamamlanır. Ucuz Mikronezya vizesi için bizi arayın.

Ucuz Mikronezya vizesi almak isteyenler..

ABD ilişkili bir devlet olan Mikronezya Federal Devletleri egemen bir ada ülkesidir. Batı Pasifik Okyanusu boyunca yayılan Kosrae, Pohnpei, Chuuk ve Yap adında 4 eyalet ve 607 adadan meydana gelmektedir. Ekvator bölgesinden kuzeye kadar 2 bin 700 kilometrelik bir hatta yayılım gösteren Mikronezya’ya bağlı adalar Hawaii, Avustralya, Filipinler, Mariana Adaları, Palau, Nauru, Yeni Gine, Guam civarlarında yer almaktadır.

Ucuz Mikronezya Vizesi
Ucuz Mikronezya Vizesi

Mikronezya Federal Devletleri’nin toprak alanı küçüktür ancak buna rağmen Pasifik Okyanusu’nda kapladığı alan göz önüne alındığında 2 milyon 600 bin kilometrekarelik bir alan söz konusudur. Bu nedenledir ki dünyanın 14’üncü münhasır ekonomik bölgesi olarak bilinmektedir. Pohnpei Adası’nda başkent Palikir bulunur. En büyük kenti Weno’dur ve o da Chuuk Adası’nda yer almaktadır.

Daha önceden Mikronezya Federal Devletleri Birleşmiş Milletler’e bağlı Amerikan yönetimindeki güven bölgesi olan Pasifik Adaları Güven Bölgesi üyelerinden birisiydi. Ancak anayasal hükümetini 10 Mayıs 1979 tarihinde kurmuş olan ülke 3 Kasım 1986 itibarı ile bağımsızlığını ilan etmiştir. Komşu ülkeleri olan Palau ve Marshall Adaları da Mikronezya’nın yolunu izleyerek kendi anayasal hükümetlerini kurmuş ve ABD’den ayrılmışlardır.

Çiftçilik, Mikronezya Federal Devletleri’nde halkın birincil geçim kaynağıdır. Ardından ise balıkçılık gelir. Turizm açısından Mikronezya Federal Devletleri oldukça elverişlidir ancak pek çok ülkeye uzak bir konumda olduğundan bu avantaj kullanılamamaktadır. Gelir kaynağı genel olarak ABD desteklidir. Coğrafi bakımdan uzakta konumlanması sadece turizm değil altyapı ve ekonomi bakımından da büyük olumsuzluklar ortaya çıkarmaktadır.

Mikronezya vize işlemleri

Mikronezya’ya gitmek isteyen vatandaşlarımızın seyahat öncesinde Mikronezya vize işlemlerini tamamlamaları gerekir. Ancak vize aldıktan sonra ülkeye girmek mümkün olmaktadır. Diğer tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi Mikronezya vize işlemlerinde de firmamız gerekli desteği sağlamaktadır. Mikronezya vize işlemlerine dair sormak istediklerinizi firmamızla bağlantıya geçerek sorabilir, vize işlemlerinizi en kısa zamanda tamamlayabilirsiniz.

Mikronezya Vizesi Başvuru Formu

Error: Contact form not found.

  • Mikronezya vizesi için gereken evrakları öğrenmek isteyenler bizi arayabilir.

TatilCity.NET ucuz Mikronezya vizesi alıyor.