Bodrum’da bulunan bir otel reklam çekimi için sahile mermer tozu döktü. Maldivler görüntüsü vermek için mermer tozu döken otele ceza kesildi.

Sahile “beyaz kum” diye mermer tozu döken iki otele 345 bin lira para cezası kesildi. Bodrum’ya yer alan iki otel sahile beyaz kum görüntüsü vermek için mermer tozu döktü. İki otel 345 bin lira ceza verildi. Otellerin Maldivler gibi reklam  yapmak amacıyla bu yöntemi uyguladığı ortaya çıktı. Mermer tozu denizin dibindeki canlıların yaşama için tehikeli olduğu için otellere ceza kesildi.

Bodrum’un Yalıkavak ve Gündoğan’da yer alan ve Maldiv sahillerindeki beyaz kum görüntüsünü vermek için mermer tozu kullanan iki otel Muğla Çevre İl Müdürlüğü’yle Bodrum Belediyesi Çevre Kontrol Koruma Müdürlüğü tarafından baskın yapıldı. Otel çalışanlarının sahile mermer tozu dökerken yakalanan iki otele para cezası verildi.

Yalıkavak Mahallesi’nde yer alan otele Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından 310 bin lira ve belediye tarafından da 35 bin lira para cezası kesildi. Diğer otel hakkında da soruşturma başlatıldı.

İki otel Maldivler sahillerinin özelliği olan beyaz kum görüntüsü vermek için sahile mermer tozu dökerek, reklam amaçlı kullanmak istediler. Ancak mermer tozunun denizde yaşayan canlılar için büyük bir tehlike olduğu için iki otele para cezası kesildi.

Otel çalışanlarının sahile mermer tozu dökerken basılmasının ardından bir otele para cezası kesilirken, diğer otel hakkında ise soruşturma başlatıldı.