Dünyanın ve Türkiye’nen gözde tatil destinasyonlarından olan Muğla Bodrum’da gezip, görebileceğiniz büyüleyici manzaraya sahip doğal yerleri olan tatil beldeleri bulunmaktadır. Bodrum’un en çok tercih edilen turizm ve tatil beldelerinden biri de Turgutreis’dir. Burası, Bodrum merkezine 18 kilometre uzaklıkta yer alıyor.

Turgutreis, Bodrum’un en kalabalık tatil beldesi olup, en büyük kumsala sahiptir. Geçmiş yıllarda son derece bakımsız olan Turgutreis, Bodrum’un dünyanın en gözde tatil rotalarından biri olmasının ardından düzenlenmiş ve bakımı yapılarak turizme kazandırılmıştır. Günümüzde bölgenin en çekici tatil yerlerindendir. Buranın diğer bir özelliğide üzüm, mandalina ve incir yetişmesidir.

Turgutreis’te tarihi, kültürel ve turistik bir çok yer bulunuyor Fener Burnu, Arkeoloji Müzesi, Zeki Müren Sanat Müzesi, Karainvir Plajı, Barlar Sokağı ziyaret etmeniz gereken yerlerden bir kaçı… Bunun yanı sıra Yassı Ada’Mandalina Cennetinde Tatilyı da görmeyi unutmayın.

Turgutreis’de Pazar günleri kurulan pazara gidebilir organik ve otantik ürünlerden hediye olarak satın alabilirsiniz. Organik sebze ve meyveler, gümüş hediyelik eşyalar ve plaj eşyaları satılıyor.

Arkadaşlarınızla birlikte tekne turu yaparak Hurma Sahili, Kargı Koyu ve Bardakçı Koyu’nu görebilir, burada yüzebilir, dalış yapabilir ve eğlenmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Tekne turu sonrasında akşam yemeğinizi Turgutresi’in sahilinde bulunan restoranlardan birinde canlı müzik eşliğinde yiyebilirsiniz. Buradaki restoranların zeytinyağlı yemeklerine, mezelerine bayılacaksınız. Kabak çiçeği dolması ise en popüler yemeklerin başında geliyor. Burada ekonomik, konaklayabileceğiniz tesislerde bulunuyor. Dilerseniz pansiyon kiralayabiliyorsunuz.

Bodrum için başlı başına bir turizm cenneti diyebiliriz. Ülkeminiz en popüler tatil yerlerinden olan Bodrub, masmavi denizi, muhteşem koyları, plajları, çam ormanları, tabiat parkları, restoranları, eğlence hayatı, alışveriş mekanları, gece hayatıyla her saat canlı, enerjik bir atmosfere sahiptir.

Bodrum’da Turgutreis kadar yerli ve yabancı turistler tarafından ilgi gören yerlerden biride Bitez, Yalıkavak, Türkbükü, Gündoğan, Gümüşlük, Akyarlar, Bitez, Ortakent, Göltürkbükü, Gündoğan’dır.  Turgutreis’e gelmişken bu büyüleyici tatil beldelerini de görebilir, bir sonraki tatil planlarınıza ekleyebilirsiniz.

Turgutreis’e gitmek için Milas Havaalanı’na indikten sonra Bodrum merkezden kalkan minibüslere binmeniz yeterli olacaktır. Turgutreis’ten ayrılmadan önce merkezde uzun bir yürüyüş yapıp, elinizde biranız veya kahvenizle mehtabı izlemenin huzurunu yaşamayı unutmayın. Bunun yanı sıra Turgutreis magnetlerinden hatıra ve hediyelik olarak satın alabilirsiniz.

 

muğla uçak biletiMuğla ucuz uçak bileti

Çok ucuz olan Muğla uçak bileti fiyatlarımız hem Dalaman uçak bileti hem de Bodrum uçak bileti için geçerlidir! Çok ucuz fiyatlarla Muğla otelleri de bu sitede.

Muğla’da yapılacak şeyler

Muğla’ya gitmek istiyorsunuz. Zira, Fethiye, Marmaris, Bodrum gibi dünyaca ünlü yerlerin sınırları içinde olduğu bu şehre gitmeyi herkes ister.  Çok detaylı Muğla gezi rehberi sizler için hazırlandı.

Gezi Rehberleri

Bodrum gezi rehberi
Dalaman gezi rehberi

Otobüs Bileti Kestiğimiz Şehirler