Malezya, doğuda Güney Çin Denizi, batıda Andaman Denizi, güneyde ise Singapur ve Endonezya ile komşudur. Batı Malezya ana karaya bağlıdır. Doğu Malezya ise Borneo yarımadasında yer alır. Malezya’ya gitmek isteyen vatandaşlarımız için firmamız Malezya vize işlemleri konusunda destek sağlıyor. Malezya vizesi için bütün işlemleri gerçekleştiriyoruz. Malezya vize işlemleri tamamlanır. Ucuz Malezya vizesi için bizi hemen arayın.

Ucuz Malezya vizesi almak isteyenler..

60’larda, uzun süren Hollanda ve İngiltere sömürge dönemlerinin ardından bağımsızlığını kazanana ülkeye sömürge döneminde işçi olarak Çinliler ve Hintliler getirildi. Nüfusa baktığımızda bugün %25-30’u Çinli, % 55-60’ı Malay ve kalanlar ise diğer milletlerden oluşur. Kozmopolit bir özellik taşıyan Malezya’nın yönetimi Malaylarda olmakla birlikte Malaylar toprağın yerlisi ve sahibi sayılır. Ticarette ise Çinliler oldukça etkindir. Hintliler çoğunlukla Müslüman ve Hindu iken Çinliler budisttir.

Eğitim dili Malayca ve İngilizce olarak ikiye ayrılır. Malayca resmi dil olduğundan herkes tarafından öğrenilme mecburiyeti taşır.

Ucuz Malezya Vizesi - Malezya vize işlemleri
Ucuz Malezya Vizesi

Malezya topraklarının % 30’u tarım alanı ile % 61’i de ormanlarla kaplıdır. Ülke ekonomisini tarım ve hayvancılık şekillendirir. Tarım ürünlerinde en sık meyve, sebze, kakao, ananas, palmiye tohumu, kauçuk, pirinç üretilir. Uzun bir sahili olması sebebi ile balıkçılığın geliştiği görülür. Malezya vizesi çok kolay alınabilir, fiyatları da ucuzdur.

Orman ürünleri de ekonomiye katkı açısından önemli yer tutar. En çok kalay rezervine sahip olmakla beraber yerel kaynakları da zengindir. Fakat İngiliz sömürge döneminde maden rezervlerinde ciddi bir azalma olduğu görülür. 1970’lerden beri ülkede doğal gaz ve petrol üretilmekte olup ihraç edilir.

  • Ucuz Malezya vizesi almak firmamızın desteği ile oldukça kolaydır.

Malezya’nın sanayisi iyi denebilecek durumdadır. Çeşitli gıda maddeleri, çimento, dayanıklı tüketim malları, tekstil ürünleri, otomobil ile birlikte petrol arıtma tesisleri, mobilya ve ağaç ürünleri, kağıt ve kırtasiye malzemeleri, mekanik araçlar, elektrik gereçleri, ilaç, palmiye yağı, kimyasal maddeler, gübre, kauçuk, plastik eşya, toprak ve madeni eşya gibi maddeleri üreten çok sayıda üretim fabrikası vardır. İmalat sanayide gayri safi yurt içi hasıla payına bakıldığında yüzde 27’lik bir dilim göze çarpar. Ülkedeki çalışmakta olan nüfusun yüzde 18’lik bir kısmı sanayi sektöründedir.

Malezya vize işlemleri

Kültürü ve geçmiş özellikleri ile ön plana çıkan Malezya’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarımız için ucuz Malezya vizesi alıyoruz. Vize işlemleri hakkında detaylı bilgiyi firmamız ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Malezya Vizesi Başvuru Formu

Error: Contact form not found.