Çok ucuz fiyatlarla Malatya Şanlıurfa uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Malatya’dan Şanlıurfa’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 11 saat 35 dakikadır.

[insert page=’sanliurfa-da-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Malatya Şanlıurfa uçak bileti al!

Sizde Malatya’dan Şanlıurfa’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Malatya Şanlıurfa uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Şanlıurfa’da nerelere gidebiliriz?

Malatya Şanlıurfa Uçak Bileti
Malatya Şanlıurfa Uçak Bileti

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan Şanlıurfa, Türkiye’nin en büyük yedinci şehridir. Yüzyıllar boyunca sahip olduğu manevi ve İslami zenginliklerden dolayı ülkemizin ”peygamberler şehri” olarak bilinen kent, yıl içinde pek çok Müslümanın özel turlar düzenlediği bir ildir. Tarihin sıfır noktası ve dünya üzerindeki ilk yerleşimlerden biri olan Şanlıurfa, Kurtuluş Savaşında halkının gösterdiği büyük başarı sonucu 1984 yılında ”Şanlı” unvanına layık görüldü.

%80’lik bir kısmı sular altında kalan Halfeti, Şanlıurfa şehir merkezine 112 kilometre uzaklıktadır. ”Kayıp Şehir” ve ”Saklı Cennet” olarak da adlandırılan bölge, kentin yerli ve yabancı turist oranının en yüksek olduğu noktadır. Uluslararası Koordinasyon Komitesi tarafından ”Sakin Şehir” sıfatını kazanan bölgenin, milattan önce 855 yılında Asur Kralı 3. Salmanassar tarafından kurulduğu bilinir. Tarih boyunca Pers, Makedon, Selevkos, Partlar, Med, Hitit, Asur gibi pek çok uygarlığa kapılarını açan Halfeti; özellikle ”Rumkale” ve ”Urumgala” adları ile uzun bir dönem Halep eyaletine bağlı varlığını sürdürdü. Yavuz Sultan Selim döneminde Osmanlı’nın eline geçen yerleşim görselliği ile olduğu kadar arkeolojik değeri ile de ayrı bir öneme sahiptir.

Malatya Şanlıurfa uçak bileti fiyatları

Şanlıurfa seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Şanlıurfa seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Malatya Şanlıurfa uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’malatya-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Malatya Havalimanı içinden de Malatya Şanlıurfa  uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’sanliurfa-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Malatya Şanlıurfa  uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.