Çok ucuz fiyatlarla Malatya Nevşehir uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Malatya’dan Nevşehir’e her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 9 saat 20 dakikadır.

[insert page=’nevsehirde-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Malatya Nevşehir uçak bileti al!

Sizde Malatya’dan Nevşehir’e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Malatya Nevşehir uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Nevşehir’de nerelere gidebiliriz?

Malatya Nevşehir Uçak Bileti
Malatya Nevşehir Uçak Bileti

Erciyes, Hasan Dağı gibi sönen yanardağların kül ve lavlarıyla meydana gelen Nevşehir, 60 milyon yıl önce oluşan yeryüzü şekilleri ile kendine özgü bir yerleşimdir. Tarih, doğa ve kültürün iç içe geçtiği bir şehir olan Nevşehir; peri bacaları, antik kentleri, ören yerleri, manastırları, kiliseleri, mağaraları ve yalnızca kendine özgü mimarileri ile yıl boyunca yerli ve yabancı gezginlerin ilgi odağıdır.

Nevşehir merkeze 13 kilometre mesafede bulunan Göreme Açık Hava Müzesi, Nevşehir’de mutlaka görülmesi gereken yerdir. Milattan sonra 14. yüzyıla kadar 1000 yıllık manastır hayatına ev sahipliği yapan Göreme, Hristiyanlık tarihinde önemli bir isim olan Kayseri Piskoposu Aziz Basil’in din öğretilerini yaymak adına kullandığı bir merkezdir. Günümüzde pek çok kilisenin izlerini barındıran Göreme Açık Hava Müzesi, Türkiye’nin yurt dışı tanıtımlarında sıklıkla yer verilen noktadır.

Bağdat Kervan Yolunun güvenliği için inşa edilen Nevşehir Kalesi, 12. yüzyılda Selçuklular tarafından yapıldı. Moloz ve kesme taştan meydana gelen yapı, bazalt bir kaya üzerine kuruludur. Ortodoks dünyası için önem arz eden eser üçüncü derece arkeolojik sit alanı olarak korunur.

Malatya Nevşehir uçak bileti fiyatları

Nevşehir seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Nevşehir seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Malatya Nevşehir uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’malatya-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Malatya Havalimanı içinden de Malatya Nevşehir uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’nevsehir-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Malatya Nevşehir uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.