Çok ucuz fiyatlarla Malatya Muş uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Malatya’dan Muş’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 17 saat 40 dakikadır.

[insert page=’musda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Malatya Muş uçak bileti al!

Sizde Malatya’dan Muş’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Malatya Muş uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Muş’ta nerelere gidebiliriz?

Malatya Muş Uçak Bileti
Malatya Muş Uçak Bileti

Doğu Anadolu Bölgesinde bulunan Muş, tarihin eski dönemlerine dayanan bir yerleşimdir. Antik camileri, köprüleri, kaleleri, şehre özgü mimarisi ile dikkatleri üzerine çeken şehir, aynı zamanda yüzyıllar boyunca harmanlanan etnik kültürü doğrultusunda bir önem kazanır.

Muş’un en eski inşalarından biri olarak bilinen Muş Kalesi, aynı zamanda yerleşimin olduğu ilk yerlerden biridir. Hz. Ömer döneminde Müslümanların eline geçen yapı, Arapların Anadolu’daki ilk yerleşim noktaları arasındadır. Moğol istilaları boyunca adını duyuran kale aynı zamanda bölgenin en etkili savaşlarında büyük rol oynaması ile tanınır. Arap, Osmanlı ve Selçuklu dönemine ait kaya mezarları ile çevrili olan Muş Kalesi, belediye tarafından düzenlenen restorasyon çalışmaları sonucunda turizme kazandırıldı.

Kepenez Köyü sınırlarında bulunan Arak Manastırı, Muş il merkezine 12 kilometre uzaklıktadır. Kentin en büyük tarihsel simgesi olarak nitelendirilen manastır, 4. yüzyılda Aziz Aydınlatıcı Grigor tarafından inşa edildi. ”Kutsal Havariler Manastırı” olarak da bilinen yapı, Roma dönemine ait figürler taşır. Eski dönemlerinde Ermenilerin önemli ibadet merkezlerinden biri olarak sayılan Arak Manastırından geriye kilisenin harabelerinin kaldığı görülür.

Malatya Muş uçak bileti fiyatları

Muş seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Muş seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Malatya Muş uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’malatya-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Malatya Havalimanı içinden de Malatya Muş uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’mus-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Malatya Muş uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.