Çok ucuz fiyatlarla Malatya Diyarbakır uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Malatya’dan Diyarbakır’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 5 saat 10 dakikadır.

[insert page=’diyarbakirda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Malatya Diyarbakır uçak bileti al!

Sizde Malatya’dan Diyarbakır’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Malatya Diyarbakır uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Diyarbakır’da nerelere gidebiliriz?

Malatya Diyarbakır Uçak Bileti
Malatya Diyarbakır Uçak Bileti

Kiliseden çevrilen evleri, etnik kültürüne uygun mimarileri, manastırları, antik kentleri, köprüleri, surları, kaleleri ve hanları ile özel bir tarihsel kültüre ev sahipliği yapan Diyarbakır, ülkemizde kültür turlarının vazgeçilmez bir adresidir. Yüzyıllar boyunca ayakta kalan kent, aynı zamanda farklı pek çok medeniyete ev sahipliği yapması ile de kozmopolit bir yapıya sahiptir.

Bir Mimar Sinan eseri olan Behram Paşa Cami, 1572 yılında Diyarbakır Valisi Behram Paşanın emri ile yaptırıldı. Sağ ve sol sahanların modern sıkıştırma tekniği ile yapıldığı düzen, günümüzde hala oldukça güçlü bir ustalık gerektirir. 16. yüzyıl İznik çinileri ile göz kamaştıran eser, süslü minberi ve kesme taştan yapılan mimarisi ile dikkatleri üzerine çeker. Bir başka örneği Kayseri’de olan cami, Mimar Sinan’ın 8 destekli yapıları arasındadır.

Ortodoks Süryanilerine ait olan Meryem Ana Kilisesi, 3. yüzyıldan kalma bir eserdir. Roma dönemine ait mihrabı ve kapısı ile özel bir anlam ifade eden kilise günümüzde hala faal durumdadır. 2005 yılında kapsamlı bir restorasyon döneminden geçirilen yapı; ikonaları, ahşap işçiliği ve sütunları ile oldukça ünlüdür.

Malatya Diyarbakır  uçak bileti fiyatları

Diyarbakır seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Diyarbakır seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Malatya Diyarbakır uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’malatya-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Malatya Havalimanı içinden de Malatya Diyarbakır uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’diyarbakir-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Malatya Diyarbakır uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.