Çok ucuz fiyatlarla Malatya Amasya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Malatya’dan Amasya’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 14 saat 10 dakikadır.

[insert page=’amasyada-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Malatya Amasya uçak bileti al!

Sizde Malatya’dan Amasya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Malatya Amasya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Amasya’da nerelere gidebiliriz?

Malatya Amasya Uçak Bileti
Malatya Amasya Uçak Bileti

Toplamda 6 adet ilçeye sahip olan Amasya, Karadeniz Bölgesinde bulunur. Tipik bir Anadolu kentinin neredeyse tüm özelliklerine sahip olan kent, Selçuklu ve Osmanlı döneminin önemli yönetim merkezlerinden biri olması ile tanınır. Kurtuluş savaşının başlangıç temellerini atan Amasya, aynı zamanda krallık başkenti olarak da adından söz ettirir. Varlığının ilk yıllarından itibaren önemli siyasetçileri, sanatçıları ve düşünürleri ağırlayan şehir; aynı zamanda Osmanlı devletinde şehzadelerin eğitim almaları için gönderildiği önemli sancak beyliğidir.

Doğal güzelliğin ön planda olduğu bir merkez olan Yalıboyu, tarihi ve kültürel değerlerin bir harmanını ifade eder. Şehrin en ilgi çekici noktası olan cadde, dört mevsim boyunca da en hareketli bölgedir. Yöresine özgü etnik mimarisi ile dikkatleri üzerine çeken Yalıboyu evleri, 19. yüzyıl Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerinden birini simgeler. Yeşilırmak sahil şeridi boyunca hakim olan yapılar, bir diğer evin manzarasına engel olmayacak şekilde özenle inşa edilmesi ile dikkat çeker. ”Bağdadi” ve ”Hımış” teknikleri ile adlandırılan Yalıboyu evleri, günümüze çeşitli amaçlar ile ziyaretçilerine açıktır.

Malatya Amasya uçak bileti fiyatları

Amasya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Amasya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Malatya Amasya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’malatya-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Malatya Havalimanı içinden de Malatya Amasya uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’amasya-merzifon-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Malatya Amasya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.