Çok ucuz fiyatlarla Malatya Adıyaman uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Malatya’dan Adıyaman’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 14 saat 20 dakikadır.

[insert page=’adiyamanda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Malatya Adıyaman uçak bileti al!

Sizde Malatya’dan Adıyaman’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Malatya Adıyaman uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Adıyaman’da nerelere gidebiliriz?

Malatya Adıyaman Uçak Bileti
Malatya Adıyaman Uçak Bileti

Milattan önce 40000 yılına ait tarihi ile ülkemizin en eski şehirlerinden biri olan Adıyaman, Palanlı Mağarası ile eşdeğer bir özellik taşır. Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan kent, Orta Fırat bölümüne hakimdir. Kalkilitik ve Neolitik çağlara ait eserleri ile göz kamaştıran şehir, Hitit Kommagene Krallığının başkentidir. Tarih boyunca Selçuklu ve Osmanlı uygarlıklarının önemli merkezlerinden biri olarak bilinen Adıyaman, kültürel ve doğal güzellikleri ile de büyüleyicidir.

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde olan Nemrut Dağı, 1987 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesine girmeye hak kazandı. Yamaçlarında Kommagene Krallığının tanrılara ve atalarına minnettarlığını göstermek amacı ile yaptırdığı anıt mezarlar ile çevrili olan Nemrut Dağı, 2150 metre yüksekliğe sahiptir. Heykel ve mimari açıdan ilginç yapılara ev sahipliği yapan bölgedeki her bir eser 8 ve 10 metre arasında değişiklik gösterir.

Adıyaman’a 60 kilometre uzaklıkta olan Arsameia Ören Yeri ise Kommagene atası Arsemez tarafından M. Ö. 2 yüzyılda Kahta Çayı kıyısına kuruldu. Anadolu’daki en büyük Grekça kitabeye sahip olan bölge aynı zamanda Kommagene Krallığının en merkezi bölgesidir.

Malatya Adıyaman uçak bileti fiyatları

Adıyaman seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlasglobal, Türk Hava Yolları, AnadoluJet, Pegasus, SunExpress, Onur Air hava yolu şirketlerinin Adıyaman seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Türk Hava Yolları uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Malatya Adıyaman uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’malatya-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Malatya Havalimanı içinden de Malatya Adıyaman uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’adiyaman-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Malatya Adıyaman uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.