Almanya’nın dünyaca tanınan havayolu şirketi Lufthansa Haziran ayında uçuşlarına başlayacak. Lufthansa Haziran sonunda ise uçuş nokta sayıını 126’ya çıkaracak.

Geçtiğmiz günlerde uçuşlara başlayacaklarını belirten Lufthansa uçuş planıyla ilgili olarak detayları paylaştı. Haziran ayının sonunda Almanya içinde ve Avrupa’da 106 destinasyona uçacaklarını belirten şirket, aynı dönemde 20 uzak mesafede bulunan rotaya uçacaklarını belirtti. Böylece bu uçuşlarla birlikte uçuş sayısını 1800 olması bekleniyor.

Haziran ayının ilk yarısında Frankfurt’tan Hannover, Mallorca, Sofya, Prag, Billund, Nice, Manchester, Budapeşte, Dublin, Riga, Krakow, Bükreş ve Kiev. Münih’ten Münster / Osnabrück, Sylt, Rostock, Viyana, Zürih, Mallorca ve Brüksel’e uçacak olan Lufthansa; haziran ayının ikinci yarısından itibaren ise Toronto, Mexico City, Abuja, Harcourt Limanı, Tel Aviv, Riyad, Bahreyn, Johannesburg, Dubai ve Mumbai’dir. Münih’ten Chicago, Los Angeles ve Tel Aviv gibi 19 uzak mesafe destinasyona sefer yapacak.

Havayolu şirketinin diğer iştirakleri olan Austrian Airlines ve Brussels Airlines’ın uçakları yerde kalmaya devam edecek.

Coronavirüs önlemleri kapsamında olumsuz etkilenen turizm sektörü yeni sezon için hazırlarına başladı. Türkiye’de ise iç turizm Mayıs sonunda başlarken, dış turizm için uçuşlar Haziran ayında başlayacak.

Coronvirüs nedeniyle 16-19 Mayıs tarihlerinde tüm ülke genelinde sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Bunun yanı sıra İstanbul dışında büyükşehirler ve Zonguldak’a giriş ve çıkış yasağı kaldırıldı.

Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ise yeni sezon için sertifikasyon sistemini uygulayacaklarını ve buna uymayan tesislerin ise sezon açılışını yapamayacaklarını belirtti.