Tatil deyince aklınıza sadece Muğla, Antalya ve İzmir gelmesin zira ülkemizin bir çok yerinde gezilmesi ve görülmesi gereken büyüleyici yerler bulunuyor. Bunlardan biri de Gümüşhane…

Gümüşhane her ne kadar turizm yönünden bilinen bir yer olmasa da burada tarihi ve kültürel zenginliklerin yanında doğal atmosferiyle etkileyici, gizemli bölgeleri de mevcut. Onlardan biride Limni Gölü Tabiat Parkı.

Limni Gölü Tabiat Parkı'nda Dinlenin
Limni Gölü Tabiat Parkı’nda Dinlenin

Ailenizle, çocuklarınızla veya arkadaşlarınızla beraber huzurlu, güvenli, bol dinlenceli bir gün geçirmeniz mümkün. Limni Gölü, Gümüşhane’nin en güzel rotalarındandır. Yolunuz buraya düştüğünde şöyle bir mola verip, çayınızı içip dinlenebilirsiniz. Şehir halkının günübirlik olarak özellikle haftasonlarını değerlendirtleri Limni Gölü Tabiat Parkı’nda dilerseniz trekking, yürüyüş gibi doğa sporlarını da yapabilirsiniz. Gölün etrafını gezerek bir çok fotoğraf çekebilirsiniz.

Parkta uzun süreli kalmak isterseniz eğer burada bulunan kamp alanında çadır kurabilir doğanın kucağında unutulmaz bir tatil yaşayabilirsiniz. Yeşiller içinde, gölün üzerindeki kuşların sesiyle ve bol oksijenli havayı soluyarak uyanabilir, çayınızı yudumlarken ve organik kahvaltınızı yaparken güneşin doğuşunu izleyebilirsiniz.

Akşam üzeri ise mangal veya piknik keyfinin ardından sandal gezintisi yaparak güneşin batışını izleyebilir, kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Karadeniz yeşilinin en güzel tonlarını burada görmeniz mümkün. Bölgeye gelmişken Torul ilçesi ile Zigana sınırlarında da gezebilirsiniz. Burada bir çok festival vb etkinlikler düzenlenmektedir. Bu etkinliklere katılarak gün boyunca eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz.

Gölün etrafının dağlarla ve ormanla çevrili olması büyüleyici bir atmosfere sahip olmasının en güzel göstergesi. Göle yakın olan Saronay Yaylası’nda da harika zamanlar geçirebilirsiniz. Limni Gölü Tabiat Parkı endemik tür ve biyolojik açıdan görülmeye değer bir destinasyon.

Bir yandan orman, diğer yandan vadi ve yayla manzarasıyla dikkat çeken gölde zamanın geçmesini hiç istemeyeceksiniz.

Gölün çevresinde yeme-içme..vb ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz cafe ve restoranlarda bulunuyor.

Yeni yerler keşfetmek, farklı tatil yaşamak, şehir, iş veya okul stresini üzerinizden atmak, iyice dinlenmek istiyorsanız eğer huzuru burada bulabilirsiniz.

Doğanın en güzel renklerinin bütünleştiği Limni Gölü, sizlere sunduğu en güzel olanaklarla görülmeye değer. Gümüşhane’nin en güzel gölünde unutulmaz bir tatil sizleri bekliyor.