Dünyanın en eski siyahi ülkelerinde olan Liberya Afrika’nın batısındadır. Bu coğrafyanın doğusunda Fildişi kıyıları güney ve batıda Atlas Okyanusu, kuzeyde ise Sierra Leone ve Gine bulunur. Liberya’ya gitmek isteyen Türk vatandaşlarının seyahat öncesinde Liberya vize işlemlerini tamamlanmaları gerekiyor.  Liberya vizesi için bütün işlemleri gerçekleştiriyoruz. Liberya vize işlemleri tamamlanır. Ucuz Liberya vizesi için bizi arayın. TatilCity.NET

Ucuz Liberya vizesi almak isteyenler..

Ülke yüz ölçümü olarak 9.067 kilometre karelik bir alanı kapsar. Genel olarak ülke 2 coğrafi bölgeye ayrılır. Bunlardan birisi kıyı ovası, diğeri ise üzerinden pek çok nehrin geçtiği yayladır. Liberya vizesi almak kolay ve ucuzdur.

Ucuz Liberya Vizesi
Ucuz Liberya Vizesi

Kıyı kesimlerde iklim nemli ve sıcaktır. Ortalama senelik sıcaklık 27 derecedir. Ancak Ocak ayında sahra tarafından rüzgar estiğinde sıcaklık 10 dereceye kadar düşer. Nisan ve ekim ayları arasında yağış miktarı 5000 mm’yi aşar.

Liberya zengin maden yatakları ile bilinir. 1950’lerden beri işletilen demir ve maden yatakları bulunur Demir madeni baz alındığında Afrika’da ilk sırada yer alır. Altın ve elmas da çıkarılır ancak hali hazırda bulunan manganez, boksit ve kurşun yatakları pek işletilmez. Ormanları boldur, ancak abanoz, maun gibi değerli ağaçlar çok az değerlendirilir. Tüm bunların etkisinde Liberya elindeki zengin madenleri pek kullanamayan bir ülke olarak baş gösterir.

Ucuz Liberya vizesi

Resmi olarak ülke nüfusu 2.780.000’dir. Bu nüfusu ikiye ayırmak mümkündür. Yerli kabile halkı ve ABD’den azad edilip ülkeye gelip yerleşen halk, diğer adıyla Amerikan-Liberyalılarıdır. Amerika-Liberyalıları nüfusun yüzde 5’lik kısmını oluşturur. Çoğu Protestan ve Katolik olan bu halk genellikle yönetim kısımlarında bulunur. Resmi dil olan İngilizceyi konuşur.

Ekonomi olarak ülke tarım ve hayvancılığa dayanır. Pirinç, muz, manyok gibi bitkiler iç tüketime yönelik yetiştirilir. Kahve, kakao, hurma, turunçgiller ve kolacevizi gibi bitkiler dünya pazarı için teşvik edilir. Kauçuk, dışarıya satılan demirden sonra en önemli üründür.

Liberya vize işlemleri

Ülkedeki ulaşım daha çok kara yolu üzerinden yapılır. Ülkenin doğusundan batısına uzanan 610 kilometrelik bir kara yolu mevcuttur. Ayrıca maden taşımacılığı için kullanımda olan 500 metrelik bir demir yolu vardır. Aynı zamanda Nonrivia’da bir havaalanı mevcuttur.

Liberya’ya seyahat etmek isteyen vatandaşlarımız hangi pasaport türünde olursa olsun vizeye tabidir. Ucuz Liberya vizesi alıyoruz. Vize işlemleri için firmamız destek hizmeti sağlıyor. Siz de Liberya seyahati için firmamızla irtibata geçebilir Liberya vize işlemlerini başlatabilirsiniz.

Liberya Vizesi Başvuru Formu

Error: Contact form not found.