Kore’nin batısında Sarıdeniz, kuzeyinde Çin ve Rusya Federasyonu, doğusunda Japon Denizi ve Güneyinde Kore Cumhuriyeti bulunur. Ülke Asya’nın doğusunda ye alır. Başkenti Pyongyang olan Kore’ye seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarının Kuzey Kore vize işlemleri için başvuruda bulunmaları gerekiyor. Kuzey Kore vizesi için bütün işlemleri gerçekleştiriyoruz. Kuzey Kore vize işlemleri tamamlanır. Ucuz Kuzey Kore vizesi için bizi arayın. TatilCity.NET

Ucuz Kuzey Kore vizesi almak isteyenler

Dağlık bir bölge olan Kuzey Kore’nin uzantıları Mançurya sınırından başlayıp  güneybatıya doğru uzanır. Piai Tou Shan Tepesi ülkenin en yüksek tepesidir ve bu kesimde yer alır. Tumen hariç ülkenin bütün ırmakları batı yakasındadır. “Yalu” Irmağı, ulaşıma en elverişli ırmaktır. Irmağın kaynağı Çin’den başlar ve buradan doğuya doğru akar.

Ucuz Kuzey Kore vizesi
Ucuz Kuzey Kore vizesi

Kış ayları Kuzey Kore’de uzun ve sert geçer. Sibirya’dan gelen soğuk rüzgarlar tüm kış boyunca ülkeyi etkisi altına alır. Musonlar ise yaz mevsiminde etkisi göstererek yağışları beraberinde getirir. Ortlaama yıllık yağış miktarı 635 mm’dir.

Maden bakımından ülke zengin bir konumdadır. Magnezit, tungsten ve grafit bakımından dünyada birinci sıradadır. Bunların yanında çinko, amyant, kurşun, demir ve kömür yatakları da mevcuttur. Kalabalık bir nüfusa sahip olan ülke etnik yapı itibarı ile Güney Kore ile benzerlik gösterir. Nüfusun büyük kısmının sanayide çalışması sebebi ile gelişmiş şehirler kalabalıktır. Ülkenin görülmeye değer kentleri arasında Songzin, Hambung ve Pyonxuyang bulunur.

Ucuz Kuzey Kore vizesi alıyoruz

Sulama sisteminde son yıllarda bir gelişme söz konusu olması ile beraber tarımdaki verimin artmasına neden oldu. Pirinç, ülkede en çok üretilen tarım ürünüdür. Bunun haricin de soya fasulyesi, arpa, darı, buğday ve patates yetiştirilir. Sanayi kesiminde ise kenevir, tütün ve pamuk başı çeker. Milli gelirin yüzde 70’lik bir kısmı sanayiden gelir.

Kuzey Kore vize işlemleri

Kuzey Kore’ye seyahat etmek isteyenler Kuzey Kore vize işlemlerine tabidir. Kuzey Kore vize işlemlerinde gerekli evrakları öğrenmek ve tamamlamak için firmamız gerekli destek hizmetini verir. Kuzey Kore vizesi çok ucuzdur.

Kuzey Kore vizesi başvuru formu

Error: Contact form not found.