Kütahya’nın önemli otellerinden biri olan Göbel Termal Tesisleri’nde yer alan butik otelin ihale tarihi belirlendi. Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, 72 yataklı otel için, 36 odalı otelin 29 Mayıs Cuma günü ihaleye çıkaralıcağını açıkladı.

Başkan Güler, “Tavşanlı Belediyesi, koronavirüsün olumsuz etkilerine karşı vatandaşlarımız ve esnaflarımızın yanında olmak için Meclis kararıyla gerekli tüm tedbirleri aldı. Bir taraftan koronavirüsle mücadele ederken, diğer taraftan arazide var olmaya devam ediyoruz” dedi.

Yıkılan 1+1’lerin bulunduğu alanda ise harfiyat çalışması belediye tarafından yürütülüyor. Otelde sauna, havuz, fitness salonu, toplantı salonu ve restoran bulunacak. Odalar ise 40 metrekare şeklinde yapılacak ve otelin binası ise 3 katlı olacak.

Tarihi, kültürü, doğa güzellikleri, seramikleri ve kaplıcalarıyla dikkat çeken Kütahya’da termel tesislerin bulunduğu alandaki butik otel ihaleye çıkarılarak yeniden yapılacak. Butik otelin tatilcilerin bütün ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde yapımına başlandı.

Coronavirüs nedeniyle büyük kriz yaşayan turizm sektöründe Türkiye’de bütün turistik bölgeler turizm sezonu için hazırlıklara başladı. Turizm Bakanı ise Mehmet Nuri Ersoy coronavirüs önlemleri kapsamında sosyal mesafeye ve hijyen kurallarına uyan otellere sertifikasyon sistemi uygulayacaklarını ve buna uyan otellere sertifika verileceğini ve turizm için güvenli tesisler olarak tatilcilere sunacaklarını belirtmişti. Bu kapsamda da bütün tesisler bu sertifikayı alabilmek için virüs salgınına yönelik olarak önlemlere hazırlıklı hale gelmek için çalışmalarını hızlandırdı. Geçtiğimiz gün Almanya hükümeti ise güvenli tatil için  Türkiye, Yunanistan ve Hırvatistan’ı tercih edebileceklerini halkına duyurdu.