Mavi ve dingin bir denizde yüzmenin, parlak kumlar üzerinde güneşlenmenin hayalini herkes kurar. Koronavirüs salgını olmasına rağmen Datça tatilcilerin listesi arasında yer alan popüler destinasyonlardan biri…

Dalgasız denizi ve eşsiz manzarasıyla yerli ve yabancı turistlerin her yıl vazgeçediği plajlardan olan Kumluk Plajı’nda geçen her gününüz size bol eğlence, mutluluk ve huzur katacaktır.

Kumluk Plajı çevresinde bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz bir çok butik otel, otel, pansiyon gibi tesisler bulunmaktadır. Plaj, Marmaris’e 8 kilometre mesafede bulunuyor. İçmeler’e ise minibüslerle rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Kumluk Plajı'nda Tatilin Keyfini Yaşayın
Kumluk Plajı’nda Tatilin Keyfini Yaşayın

Hastaneönü Plajı’ndan kıyı boyunca liman yönüne doğru yürüdüğünüz zaman karşınıza Kumluk Plajı çıkacaktır. Plaj, Kazım Yılmaz İlkokulu’nun yanından başlayarak, Cumhuriyet Meydanı’na kadar uzanıyor. Plajın denizi sığ ve yavaş bir şekilde derinleşiyor. Sığ bir plaj olduğu içinde çocuklu ailelerin en çok tercih ettiği yerlerden biri olma özelliğine sahip. Yüzme bilmiyorsanız eğer burada yüzmeyi rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Plajın yanında bulunan yol ise trafiğe kapatılmış ve üzerinde bir çok pansiyon, otel ve yeme-içme mekanları bulunuyor. Plajda tesislere ait şezlong, şemsiye bulunuyor, bunları ücretli olarak temin edebilirsiniz. Bunun yanı sıra belediyeye ait WC ve duş soyunma kabini ve cankurtaran gibi hizmetlerde mevcut. Plaj mavi bayraklı olup yaz aylarında aşırı kalabalık oluyor.

Datça’da gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi ve kültürel yerlerde bulunuyor. Her adımınızda tarihi kalıntılara denk gelebilirsiniz. Kleopatra Plajı’nda da günübirlik yüzmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Burada bulunan antik tiyatroyu görebilirsiniz. Can Yücel’in uzun yıllar yaşadığı evini görebilir, kapısının önünde fotoğraf çekebilirsiniz.

Dilerseniz arkadaşlarınızla birlikte ortak tekne kiralayarak bütün koyları ve plajları gezebilirsiniz. Dalgıç kıyafetlirinizi yanınıza alıp koylarda dalış yapabilir ve denizin dibindeki rengarenk balıkları görebilirsiniz. Kumluk Plajı’nın yanındaki restoranlarda rakı-balık yapıp, günbatımını izleyebilirsiniz. Bölgede canlı müzik eşliğinde hizmet veren restoranlarda bulunuyor. Datça denince akla leziz gözlemeleri gelir. Eski Datça’da bulunan köy meydanında oturup çayınızı içerek dinlenebilirsiniz. Zeytinyağı fabrikasına gidip burada eski geleneksel yöntemlerle yapılan zeytinyağları görebilir, tadına bakabilir ayrıca kendiniz ve sevdikleriniz için satın alabilirsiniz.

Datça’dan ayrılmadan önce merkezdeki dükkanlardan buraya özel yapılmış olan organik veya otantik ürünlerden satın alabilirsiniz.

muğla uçak biletiMuğla ucuz uçak bileti

Çok ucuz olan Muğla uçak bileti fiyatlarımız hem Dalaman uçak bileti hem de Bodrum uçak bileti için geçerlidir! Çok ucuz fiyatlarla Muğla otelleri de bu sitede.

Muğla’da yapılacak şeyler

Muğla’ya gitmek istiyorsunuz. Zira, Fethiye, Marmaris, Bodrum gibi dünyaca ünlü yerlerin sınırları içinde olduğu bu şehre gitmeyi herkes ister.  Çok detaylı Muğla gezi rehberi sizler için hazırlandı.

Gezi Rehberleri

Bodrum gezi rehberi
Dalaman gezi rehberi

Otobüs Bileti Kestiğimiz Şehirler