Coronavirus salgını nedeniyle büyük kriz yaşayan turizm sektörü yeni normalleşme süreciyle birlikte yeniden canlanmak için hazırlarını sürdürüyor. 1 Haziran tarihinde yeniden normalleşen Türkiye’de kafeler, restoranlar, gıda sektörü, kuaförler, güzellik salonları yeniden açıldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı sezonu açan turizm sektörü için Türkiye’nin doğal ve tarihi güzelliğini tanıtan yeni bir film yayınladı. Bakanlık tarafından yayınlanan ve Türkiye’nin tarihi, kültürel ve doğal en güzel zenginliklerini gösteren tanıtım filmi sosyal medyada ve TV kanallarında yayınlandı.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy kendi sosyal medya hesabından ve Bakanlığın hesaplarından Yeniden Keşfet sloganı ve etiketiyle bir dakikalık bir tanıtım videosu yayınladı. Video Türkiye’nin tanıtım stratejisine ve hedefine uygun olarak hazırlandı.

Türkiye’nin en güzel tatil destinasyonlarının görüntülerinin yayınlandığı filmde, kültürel, tarihi ve doğal güzelliğe dikkat çekiliyor.

“Yeniden başlamak için Türkiye’nin renkleri sizi bekliyor” sloganının kullanıldığı filmde, Karadeniz yaylalarından Akdeniz’in geniş sahillerine, tarihi açık hava müzelerinden kanyon sporcularına kadar renkli görüntüler yer alıyor.

Yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgi gösterdiği rotaların yer aldığı tanıtım videosunun turizmi hareketlendireceği öngörülüyor. Film sosyal medya platformlarında ve birçok TV kanallarında dönmeye devam ediyor.

1 Haziran itibariyle Türkiye yeni normalleşme sürecine giriş yaptı. Kafeler, restoranlar, kuaförler, güzellik salonları hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak dizayn edildi. Büyükşehirlere uygulanan giriş ve çıkış yasağı kaldırıldı. Turizm sektöründe ise yurtiçi uçuşlar yapılmaya başlandı.