Çok ucuz fiyatlarla Konya Siirt uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Konya’dan Siirt’e her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 15 saat 15 dakikadır.

[insert page=’siirtde-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Konya Siirt uçak bileti al!

Sizde Konya’dan Siirt’e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Konya Siirt uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Siirt’te nerelere gidebiliriz?

Konya Siirt Uçak Bileti
Konya Siirt Uçak Bileti

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan Siirt, Türklerin Anadolu’da ilk yerleştiği topraklardan biridir. Manevi bir atmosfere sahip olan şehir, yüzyıllar boyunca çeşitli kültürlerin beşiği haline geldi. Anadolu ve Mezopotamya’nın birleşimini ifade eden topraklar üzerine kurulu olan Siirt, Cilalı Taş Döneminden beri çeşitli medeniyetlerin beşiği haline geldi.

Şehirde uzun yıllar boyunca hüküm süren Selçukluların önemli eserlerinden biri olan Siirt Ulu Caminin tarihi 1129 yılına dayanır. Selçuklulardan sonra çeşitli milletlerin ibadet merkezi olarak kullanılan cami, içinde büyük bir manevi haz barındırır. Belirli dönemlerde yıpranmasına karşın geniş kapsamlı bir restorasyon döneminden geçirilen cami, yıllar boyunca içinde olan gösterişli minberi ile de büyük bir değere sahiptir. Minber günümüzde Ankara’da yer alan Etnografya Müzesinde bulunur.

Dicle’nin en önemli kollarından biri olan Botan Çayı boyunca kurulu olan Botan Mağaraları, şehrin en ünlü bölgelerinden biridir. Kalker oluşumlu jeopolitik yapısı ile dikkatleri üzerine çeken Botan Mağaraları, çeşitli dönemlerde yapılan kilise, manastır, antik kent ve cami kalıntıları ile çevrilidir.

Konya Siirt uçak bileti fiyatları

Siirt seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Siirt seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Konya Siirt uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’konya-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Konya Havalimanı içinden de Konya Siirt uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’siirt-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Konya Siirt uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.