Çok ucuz fiyatlarla Konya Muş uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Konya’dan Muş’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 16 saat 10 dakikadır.

[insert page=’musda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Konya Muş uçak bileti al!

Sizde Konya’dan Muş’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Konya Muş uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Muş’ta nerelere gidebiliriz?

Konya Muş Uçak Bileti
Konya Muş Uçak Bileti

Doğu Anadolu Bölgesinin yeşili bol şehri olan Muş, asırlar boyunca yöre halkının günlük ihtiyaçları doğrultusunda inşa edilen mimarileri, köprüleri, kaleleri, antik kentleri ve camileri ile tarihi kültürel bir dokuya sahiptir. Bu özelliğinin yanı sıra doğal güzellikleri ile de dikkat çeken şehir, tarihsel bir yolculuğa çıkmanızı sağlar.

Hz. Ömer döneminde Müslümanların eline geçen Muş Kalesi, şehrin en eski yerleşim yeridir. Yüzyıllar boyunca çeşitli inançlar ve kültürler tarafından aktif olarak kullanılan kale, özellikle Moğol saldırıları ile ünlüdür. Arapların Anadolu’ya yerleşmek için girdikleri ilk topraklardan biri olan Muş Kalesi, tarihinde pek çok savaş gördü. Günümüzde çeşitli uygarlıkların izlerini taşıyan kale, özellikle Arap, Osmanlı ve Selçuklu kaya mezarları ile dikkat çeker.

1307 tarihinde inşa edilen Yıldızlı Han, kentin en işlek caddelerinden olan Demirciler Çarşısındadır. şehrin karakteristik özelliğini gözler önüne seren yapının altı kesme taştan, üstü ise kerpiçten yapıldı. Tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan eser eski dönemlerde ticari konaklama merkezi olarak kullanıldı. Selçuklu mimarisinin önemli örneklerinden biri olan Yıldızlı Han, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından belirli dönemlerde restore edilir.

Konya Muş uçak bileti fiyatları

Muş seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Muş seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Konya Muş uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’konya-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Konya Havalimanı içinden de Konya Muş uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’mus-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Konya Muş uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.