Çok ucuz fiyatlarla Konya Malatya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Konya’dan Malatya’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 11 saat 10 dakikadır.

[insert page=’malatyada-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Konya Malatya uçak bileti al!

Sizde Konya’dan Malatya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Konya Malatya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Malatya’da nerelere gidebiliriz?

Konya Malatya Uçak Bileti
Konya Malatya Uçak Bileti

Yemyeşil bir doğaya hakim olan Malatya, ülkemizin en eski yerleşim yerlerinden biridir. Tarih boyunca stratejik bir öneme sahip olan şehir, yüzyıllar boyunca barındırdığı zenginlik ile tarihi kalıntılara ev sahipliği yapar. Kentte ilk yerleşimi M. Ö. 7000’li yıllara dayandığı bilinir.

Türkiye’nin en büyük höyüklerinden biri olan Arslantepe Ören Yeri, Orduzu sınırlarındadır. Şehir merkezine 7 kilometre uzaklıkta bulunan bölgenin tarihinin M. Ö. 5000’li yıllara ait olduğu bilinir. Şehrin turizmine canlılık kazandıran en önemli merkezlerden biri olan Arslantepe, özellikle Roma ve Bizans dönemi kalıntıları ile göz kamaştırır. Yıllar boyunca önemli uygarlıkların merkezi olarak tercih edilen bölgeden çıkarılan eserler günümüzde Ankara’da bulunan Anadolu Medeniyetleri Müzesinde ziyaretçilerine açıktır.

Eski Malatya Şehir Surlarının yapımına Roma İmparatoru Titus döneminde Lejyon karargahı ile başlandı. Justinianos döneminde inşası tamamlanan surların adı Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesinde sıklıkla geçer. 2550 metre uzunluğundaki surları ile dikkatleri üzerine çeken yapı, Malatya Belediyesi tarafından düzenlenen restorasyon döneminden sonra göz alıcı bir hale geldi. 95 burç ve 11 kapının yer aldığı şehir surları, şehrin görülmeye değer mimarileri arasındadır.

Konya Malatya uçak bileti fiyatları

Malatya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Malatya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Konya Malatya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’konya-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Konya Havalimanı içinden de Konya Malatya uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’malatya-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Konya Malatya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.