Çok ucuz fiyatlarla Kocaeli Siirt uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kocaeli’den Siirt’e her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 18 saat 40 dakikadır.

[insert page=’siirtde-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Kocaeli Siirt uçak bileti al!

Sizde Kocaeli’den Siirt’e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kocaeli Siirt uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Siirt’te nerelere gidebiliriz?

Kocaeli Siirt Uçak Bileti
Kocaeli Siirt Uçak Bileti

Türklerin Anadolu’daki ilk yerleşim yerlerinden biri olan Siirt, Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alır. Mezopotamya ve Kafkasya’dan gelen göçmelerin Türkiye’deki ilk yerleşim yerlerinden biri olan şehir, oldukça zengin bir tarihsel içerik sunar. Renkli bir kültürel özelliğe kapılarını açan kent, aynı zamanda ülkemizin inanç turizmine de hitap eden önemli merkezlerden biridir.

1129 yılında inşa edilen Siirt Ulu Cami, ‘Çinili Minare’ olarak da tanınır. Selçuklu döneminin en yalın ve güzel eserlerinden biri olan cami, farklı dönemlerde çeşitli uygarlıklar tarafından ele geçirildi. Zaman içinde kapsamlı restore döneminden geçen yapı, günümüzde hala ibadete açıktır.

Yöreye ait ‘cas’ denilen harç ile yapılan ve kubbe ile örtülen Veysel Karani Türbesinin tarihi oldukça eskilere dayanır. Kimler tarafından yapıldığı kesin olarak bilinmeyen türbe belli bir dönem sonra yıkılıp, 1967 yılında yeniden inşa edildi. Özellikle 2001 yılında valilik tarafından gerçekleşen restorasyon döneminden sonra ziyarete açılan yapı, her yıl 16 ve 17 Mayısta Veysel Karani’yi anma etkinlikleri çerçevesinde İslam alemi için önemli bir buluşmaya kapılarını açar.

Kocaeli Siirt uçak bileti fiyatları

Siirt seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Siirt seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kocaeli Siirt uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’cengiz-topel-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Cengiz Topel Havalimanı içinden de Kocaeli Siirt uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’siirt-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Kocaeli Siirt uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.