Kervansaray Otelleri bünyesinde bulunan Kervansaray Bursa Çity Hotel’in kiraya verildiği açıklanmıştı. Kervansaray Yatırım Holding A.Ş. KAP’a (Kamuyu Aydınlatma Platformu) koronavirüs salgınıyla ilgili olarak virüsün şirkete etkisi hakkında açıklamada bulunmuştu.

Geçtiğimiz aylarda Antalya’daki Kundu ve Lara’da bulunan otellerini kiraya verdiğini açıklayan Kervansaray Yatırım Holding A.Ş. geçtiğimiz hafta Bursa’daki Kervansaray City Hotel’i kiraladığını bildirmişti.

Bursa’daki otel, KSF Yıldırım Turizm Otelcilik Tic. Ltd. şirketine 5 yıllığına kiralandı. Bursa Osmangazi’deki otel 84 odalı ve 250 yataklı kapasiteden oluşuyor.

Bugün, Kervansaray Yatırım Holding A.Ş. KAP’a virüs salgınının şirkete etkisi hakkında şirketin pay sahiplerine genel durum açıklaması yapıldı.

Holding’in KAP’a yaptığı bildiri şöyle;

Dünyayı etkisine alan Koronavirüs (COVID-19) salgınının tüm sektörlere olduğu gibi turizm sektörüne de beklenen olumsuz etkisi sebebiyle sayın pay sahiplerine aşağıdaki açıklama yapma ihtiyacı doğmuştur.

Daha önceki açıklamalarımızda da belirttiğimiz gibi Şirketimiz gerek finansal yönetim riskini azaltmak gerekse turizm sektöründeki dalgalanmalardan en az etkilenmek amacıyla Otellerimizin bazılarını kiraya vererek sabit gelir elde etmeyi uygun görmüştür.

Şirketimiz mülkiyetinde olan Bursa City, Bursa Termal ve Marmaris otellerinden Bursa City işletmeciye sabit kira getirisiyle 5 yıl süre ile (5+5 yıl opsiyonlu olarak) kiralanmıştır.

Şirketimiz üst kullanım hakkıyla elinde bulundurduğu Uludağ, Lara, Kundu otellerinden Lara Otelinin Kasım 2022 yılına kadar, Kundu Otelinin ise Kasım 2034 yılına kadar sabit kira getirisiyle sözleşmeleri devam etmektedir.

Yapılan kiralamalar sonucunda Şirketimiz 6 otelden 3 tanesinde gelir garantisi sağlarken aynı zamanda bu otellerde işletme giderinden de tasarruf sağlamıştır.

Böylece Şirketimiz yönetimi yukarıda özet bilgi olarak sunulan kararlarla COVID-19 nedeni ile tüm dünyanın yaşadığı bu ekonomik olumsuzlukları en aza indirgeyerek siz değerli Ortaklarımızın yatırımlarını ve Şirketimizin geleceğini güvence altına almıştır.

Kamuoyuna duyururuz.

Saygılarımızla.