Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve binlerce insanın ölümüne neden olan coronavirüs en çok turizm sektörünü etkiledi. Rusların en çok tercih ettiğini tatil destinasyonlarından olan Kemer ilçesinin Çamyuva Mahalesi’nde yer alan 5 yıldızlı L’Oceanica Beach Resort Hotel bu yıl için sezonu Mart ayı sonunda açmak için planlarını yapmıştı.

Yaşanan coronavirüs etkisi nedeniyle otel kapanınca turist kabul edilmedi. Otel ise turizme ve turistlere özlemlerini belirtmek için otelin Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kılıç, deparman çalışanları, müdürleri, tatile gelemeyen Rus turistlere bir video hazırladı.

Videoda otel çalışanları Rusça hazırlanan kağıtlarla ve fotoğraflarıyla sorular sordu.

Resepsiyon memuru Olga Manina, ‘Kimse neden benden deniz manzaralı oda istemiyor?’; teknik servis müdürü Mustafa Şengül, ‘Kimse neden odamdaki havalandırma çalışmıyor diye sormuyor?’; aşçıbaşı Metin Izgi, ‘Niye kimse nefis mercimek çorbası bu akşam da var değil mi diye sormuyor?’; otelin maskot köpeği Leo, ‘Niye kimse benim kafamı okşamıyor?’; halkla ilişkiler görevlisi Daria Serebriakova, ‘Niçin kimse bana Rus tatlıları getirmiyor?’; animatör Mikhail Staritskyi, ‘Kimse şovlarımdan şikayet etmiyor?’; genel müdür yardımcısı Teyfik Börü, ‘Kimse diğer personele benim kim olduğumu sormuyor?’; genel müdür Mesut Buz, ‘Niye kimse şikayete gelmiyor?’; Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kılıç, ‘Niçin kimse bu otel çok güzel diye bana söylemiyor?’ şeklinde sorular yöneltti. Bu fotoğraflar bir araya getirilerek hazırlanan video, otele ait sosyal medya sayfalarından yayınlanırken, birçok acente de bu görseli sayfalarından paylaştı.

Rus turistler samimi yanıtlarıyla dikkat çektiler. Otel yönetiminin ve personelinin sorularına hazırladıkları kağıtlarla yanıt veren turistlerin fotoğrafları bir videoda biraraya getirildi.

Otelin sosyal medya hesabından paylaşılan videoda, Tambov şehrinden Vadim Popov, ‘Çocuklarım mini kulübü özledi’; Ufa şehrinden Julia Roshchina, ‘Nerede o muhteşem SPA keyfileri?’; St. Petersburg şehrinden Maria Andreeva, ‘Niçin kimse gözleme yapmıyor?’; Moskova’dan Margarita Tsukanova, ‘Niçin kimse her gün odamı temizlemiyor?’; St. Petersburg şehrinden Elena Andreeva, ‘Niçin kimse akşam şovları organize etmiyor?’; Nizhny Novgorod şehrinden Svetlana Lizunova da ‘Niçin kimse barda nefis kokteyller hazırlamıyor?’ diye sorarak cevap verdi.

Coronavirüs salgını en fazla ABD, İtalya, İspanya, İngiltere, İran, Çin, Irak, Türkiye ve Rusya’da can almaya devam ediyor. Bir çok ülkede ise sokağa çıkma yasağı uygulandı.