Erkilet Havaalanı Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesinin en büyük şehirlerinden olan Kayseri’de yer alır.  12. Hava Araştırma Ana Üs Komutanlığı tarafından terminal işletmeciliği yapılan hava sahasıdır. İç hat uçuşlarında 1998 yılında ilk olarak kullanılmaya başlanan havalimanı, Kayseri şehir merkezine 5 kilometre uzaklıktadır. Terminal binası ile uçuş kulesi mevcuttur. Uçak bileti fiyatları web sitemizde oldukça uygundur. Kayseri’den uçuş yapacak olanlar uçak bileti ara sistemimizi kullanabilir.

Kayseri Erkilet Havalimanı Uçak Bileti

Tatility.NET üzerinden ucuz Kayseri Erkilet Havalimanı uçak bileti de alınabilir. Uygun fiyatlarla hızlı bir şekilde ekonomik uçak bileti bulabilirsiniz.

Kayseri Erkilet Havalimanı Uçak Bileti
Kayseri Erkilet Havalimanı Uçak Bileti

Havalimanı ilk olarak Demiryolları-Limanlar ve Hava Meydanları İnşaatı Genel Müdürlüğü tarafından açıldı.  Ancak 1998 yılında Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğüne devri gerçekleşti. Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü ve Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı arasında geçen bir protokol süreci ile sivil ve askeri kategorilerde yolcularına hizmet vermeye devam etti. Kayseri Erkilet Havaalanı ülkemizin en modern dokusu ve sunduğu avantajlar bakımından kapsamlı yapısıdır. Çeşitli markalara sponsorluk yapan havaalanında kafe ve restoranlar yer alır. Uzun bekleme sürelerinde yolcular buralarda vakit geçirebilir.

Kayseri Erkilet Havalimanı Ulaşım

Kayseri Erkilet Havaalanı’na ulaşım ise oldukça kolaydır. Bunun için birkaç seçenek vardır. Kayseri Belediyesi tarafından uçak saatlerine göre düzenlenen ve hizmete sunulan otobüs seferleri ulaşımın en büyük öncüsüdür. Aynı zamanda taksi, rent a car ve özel araç seçenekleri de bulunur. Kayseri Havalimanı’nın çıkışında yer alan taksiler ile istediğiniz yere gitmeniz mümkündür. HAVAŞ ise terminalden merkeze giden diğer bir alternatiftir. HAVAŞ saatlerinin yolculuk öncesi kontrol edilmesi tavsiye edilir. Kayseri Havalimanı araç kiralama departmanında pek çok kiralık araç da yolcuların hizmetine sunulur. Ayrıca uçak saatlerine göre ayarlanan servisler de vardır. Kısacası havaalanından şehir merkezine ulaşım oldukça kolaydır.

Ucuz Kayseri Erkilet Havalimanı uçak bileti bulabiliriz..

TatilCity.NET’de Kayseri Erkilet Havalimanı uçak bileti de aranmaktadır. Kayseri’den herhangi bir şehre uçmak isteyen yolcular web sitemizde ucuz Kayseri Erkilet Havaalanı uçak bileti bulabilir.

Kayseri Erkilet Havaalanı Konumu

[insert page=’kayseride-yapilacak-seyler’ display=’content’]