Çok ucuz fiyatlarla Kayseri Diyarbakır uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kayseri’den Diyarbakır’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 1 saat 30 dakikadır.

[insert page=’diyarbakirda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Kayseri Diyarbakır uçak bileti al!

Sizde Kayseri’den Diyarbakır’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kayseri Diyarbakır uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Diyarbakır’da nerelere gidebiliriz?

Kayseri Diyarbakır Uçak Bileti
Kayseri Diyarbakır Uçak Bileti

”Doğu’nun Paris’i” olarak tanınan Diyarbakır, yüzyıllar boyunca çok farklı medeniyetlerin beşiği olarak kullanılan bir bölgedir. Şehir merkezinde ve çevresinde yer alan tarihi camileri, antik kentleri, müzeleri ve hanları ile ilgi çekici bir yüze sahip olan şehir, kültürel yapısı ve doğal güzellikleri ile beğeni toplar.

Diyarbakır’ın ilk müzesi olan Arkeoloji Müzesi, aynı zamanda şehrin en önemli müzesidir. Şehrin pek çok yerinde gerçekleştirilen kazı çalışmaları neticesinde önemli kalıntıların gün yüzüne çıkarıldığı bölge, Türkiye tarihi açısından da önemli bir yer tutar. Neolitik Çağ ve Eski Tunç Çağından itibaren başlayan bir dönemi kapsayan bina Helenistik, Urartu, Artuklu, Roma, Bizans, Akkoyunlu, Selçuklu ve Osmanlı dönemi eserleri ile büyük bir değer ifade eder.

İlk yapımı 1965 yılına ait olan Sülüklü Han, 2010 yılında büyük bir restorasyon döneminden geçirilerek günümüzdeki halini aldı. Tamamı bazalt taşından meydana gelen yapı üç kattan meydana gelir. Ermenice, Süryanice, Kırmançe, Türkçe ve Zazaca olmak üzere 5 ayrı dile yazılan önemli bir kitabesi bulunan yapının 18 odası vardır.

Kayseri Diyarbakır uçak bileti fiyatları

Diyarbakır seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Diyarbakır seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kayseri Diyarbakır uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’kayseri-erkilet-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Kayseri Erkilet Havalimanı içinden de Kayseri Diyarbakır uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’diyarbakir-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Kayseri Diyarbakır uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.