Çok ucuz fiyatlarla Kayseri Amasya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kayseri’den Amasya’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 10 saat 10 dakikadır.

[insert page=’amasyada-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Kayseri Amasya uçak bileti al!

Sizde Kayseri’den Amasya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kayseri Amasya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Amasya’da nerelere gidebiliriz?

Kayseri Amasya Uçak Bileti
Kayseri Amasya Uçak Bileti

Geçmişten beri örnek bir Anadolu kenti olarak gösterilen Amasya, 7500 yıllık tarihe sahiptir. Orta Karadeniz Bölgesinde bulunan kent aynı zamanda Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden biridir. Selçukludan ve Osmanlıdan kalma önemli miraslara sahip çıkan il, kültürel ve tarihi açıdan oldukça geniş zenginlikler sunar.

Harşena Dağı üzerinde bulunan Amasya Kalesi aynı zamanda ‘Harşena Kalesi’ olarak da adlandırılır. Deniz seviyesinden 700 metre yükseklikte olan yapının Pontus Krallığı tarafından inşa edildiği bilinir. Yüzyıllar boyunca pek çok uygarlığı ağırlayan yapı, zaman içinde oldukça büyük hasarlar gördü. Kızlar Sarayı, Yukarı Kale ve İçeri Şehir olarak üç bölüme ayrılan eser heybetli görüntüsü ile dikkatleri üzerine çeker.

Şehrin en ilgi çekici noktası Yeşilırmak sahili boyunca devam eden Yalıboyu evleridir. Amasya’nın turizm tanıtımlarında sıklıkla yer verilen Yalıboyu, 19. yüzyıl Osmanlı döneminin sivil mimari özelliklerini yansıtır. İki veya üç katlı olan ahşap evler diğerinin manzarasına engel olmayacak şekilde bir mimariye sahiptir. Bölgedeki yerleşimler mesken dışında günümüzde butik otel, restoran, kafe ve müze olarak da ziyaretçilerine açıktır.

Kayseri Amasya uçak bileti fiyatları

Amasya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Amasya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kayseri Amasya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’kayseri-erkilet-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Kayseri Erkilet Havalimanı içinden de Kayseri Amasya uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’amasya-merzifon-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Kayseri Amasya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.