Çok ucuz fiyatlarla Kayseri Ağrı uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kayseri’den Ağrı’ya her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 11 saat 50 dakikadır.

[insert page=’agrida-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Kayseri Ağrı uçak bileti al!

Sizde Kayseri’den Ağrı’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kayseri Ağrı uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Ağrı’da nerelere gidebiliriz?

Kayseri Ağrı Uçak Bileti
Kayseri Ağrı Uçak Bileti

Türkiye’nin en yüksek dağı olan Ağrı Dağı’na kucak açan şehir, ülkemizin iklim olarak oldukça soğuk ve kuru olan bir bölgesidir. Doğu Anadolu’da yer alan Ağrı geçmiş dönemlerde Karakilise, Karaköse ve Ararat isimleri ile anıldı. Mezopotamya tarafından gelen göçmenlerin Anadolu’ya  geçiş noktası üzerinde yer alan kent Urartu, Kimmer, Hitit, İskit, Pers ve Mitannilerin eline geçti.

Mezopotamya’nın önemli bir kolu olan Ağrı’da ilk görülmesi gereken yerlerden biri Osmanlı döneminin eşsiz mimari yapılarından biri olan İshak Paşa Sarayıdır. Oldukça görkemli bir yapıya sahip olan saray, pek çok özelliği bakımından İstanbul dışına inşa edilen ilk kapsamlı saray olma özelliğine sahiptir. Selçuklu, Fars ve Osmanlı özelliklerini yansıtan yapı aynı zamanda dünyanın ilk kalorifer tesisatı düzenlenen mimarisidir.

Doğubeyazıt ilçesinde yer alan Doğubeyazıt Kalesi, aynı zamanda antik kent olma özelliği taşır. Belleburç adı verilen noktada bulunan kale yüzyıllar boyunca önemli bir savunma merkezi olarak kullanıldı. Özellikle kale bölgeye uzun yıllar boyunca hakim olan Urartuların kalıntıları ile çevrilidir.

Kayseri Ağrı uçak bileti fiyatları

Ağrı seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Ağrı seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kayseri Ağrı uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’kayseri-erkilet-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Kayseri Erkilet Havalimanı içinden de Kayseri Ağrı uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’ahmed-i-hani-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Kayseri Ağrı uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.