Kocaeli merkeze 23 kilometre uzaklıkta olan Kartepe, Uludağ’dan sonra kış turizmi için yerli ve yabancı turistlerden en çok ilgi gören yerlerden biridir. İstanbul‘a olan yakınlığından dolayı özellikle hafta sonu tatillerinde çok kalabalık olmaktadır. Yolunuz Kartepe’ye düşerse eğer gezip, görebileceğiniz yerler arasında; Kartepe Kayak Merkezi, Maşukiye, Alabalık Vadisi, Soğuksu Piknik Alanı bulunmaktadır. Kayak keyfi bölgenin vazgeçilmezi.

Çadır kampını tercih edenler için Maşukiye oldukça uygundur. Arkadaşlarınızla birlikte hafta sonunuzu bu şekilde değerlendirebilir keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Müthiş bir doğaya sahip olan Maşukiye yemyeşil doğası ve akan dereleriyle bölgenin en çok tercih edilen yerlerinden biridir.

Kocaeli Kartepe Kayak Keyfi Kocaeli Kartepe’de Kayak Keyfi

Kartepe, Samanlı Dağının zirvesinde olup, Sapanca Gölünün karşısında bulunmaktadır. İstanbul’a 115 kilometre uzaklıktadır. Aralık ayında faaliyete giren tesiste konaklamak için otel bulunmaktadır. Burada kayak, doğa yürüyüşü, safari, trekking, paintball, dağcılık ve kar motosikletiyle aktiviteler yapabilirsiniz.

Tatil City Gezi Rehberi

Not : İstanbul Denizli uçak bileti web sitemizde çok ucuz fiyatlar ile bulunuyor..