Türkiye’nin en güzel tatil cennetinden biri olan Kaş’ta da coronavirüs önlemler tam hız devam ediyor. Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş Kaş’ta önlemleri arttırdığını belirterek Kaş’a kimsenin gelmemesi uyarısında bulundu.

Kaş’a bağlı olan 54 mahallede ise covid-19 için mücadele çalışmaları başladı. Belediye ilk başta 15 bin maske ve eldiven dağıtmaya başladı.

Kaş Devlet Hastanesi ve Kaş pazarında 3 dezenfektan tüneli kuruldu. Nüfusun yoğun olduğu Kalkan, Yeşilköy, Kaş Merkez, Kınık, Çayköy, Çavdar, Ova, Üzümlü ve Gömbe gibi mahallelerde dezenfektan çalışmaları sıkça yapılmaya başlandı.

Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, “Kaş bir dünya markası. Antalya’mızda, ülkemizde Kaş’ın sevdalısı, dostu çok. Ben Antalya’daki Kaş sevdalıları ve Kaş dostları; bu süreçte lütfen Kaş’a gelmeyin. Evinizde, ilçenizde, Antalya merkezdeki evinizde kalın. Çünkü Kaş da evinde kalıyor. Bu süreci birlikte atlatalım.

Kaş sevginizi bu sese kulak vererek gösterin. O zaman Kaş tüm güzellikleriyle sizi bekliyor olacak. Ne kendinizi ne de Kaş’ı sıkıntıya sokmayın. Zor durumda olan her vatandaşımıza bu zor süreçte ulaşmaya çalışıyoruz. Bu süreci birlikte atlatacağız. Bizim tek isteğimiz vatandaşlarımızın konulan kurallara uyması” dedi.

Daha önce buna benzer bir çağdıyı Bodrum Belediye Başkanı yapmıştı. Coronavirüs tedbirleri kapsamında İstanbul ve Zonguldak’a giriş ve çıkışlar yasaklandı. Ülke çapında ise yaşa bağlı olarak sokağa çıkma yasağı uygulanmaya devam ediyor. Bunun yanı sıra CHP’li Belediyeler tarafından ücret maske dağıtımı sürerken, alınan kararla maskeler eczaneler tarafından ücretsiz olarak da dağıtılabilecek.