[vc_row][vc_column][vc_column_text]Tarihi konakları, farklı mutfak kültürü, sarımsağıyla bilinen, edebiyatımızın unutulmaz yazarlarından Rıfat Ilgaz’nda doğup, büyüdüğü yer olan Kastamonu’ya uçak bileti mi almak istiyorsunuz? Çok ucuz fiyatlarla Kastamonu uçak bileti TatilCity.NET’de. Kastamonu’ya ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Ayrıca kampanyalı ya da promosyonlu Kastamonu uçuşlarını öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz.

Kastamonu

Batı Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Kastamonu Ilgaz ve Küre dağlarıyla ünlü, eşsiz doğa güzelliklerine sahip bir yerdir. Her ton yeşili bir arada görebileceğiniz şehirde aynı zamanda güneşlenip, denizde yüzmenin keyfini de yaşayabilirsiniz. Tarihi ve kültürel açıdan zengin olan şehirde bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesislerde bulunuyor.

Burada gezip, görebileceğiniz yerler arasında Mahmut Bey Cami, İsmail Bey Külliyesi, Kastamonu Tarihi Konakları, Kastamonu Arkeoloji Müzesi, Liva Paşa Konağı Etnografya Müzesi, Zımbıllı Tepe Höyüğü, Pompeipolis Antik Kenti, Kuyluç Mağarası, Sarpunalınca Mağarası, Ilgarini Mağarası, Çatak Kanyonu, Horma Kanyonu, Valla Kanyonu’nu görebileceğiniz. Denize ise, Cide, Doğanyurt, Bozkurt, İnebolu, Abana ve Çatalzeytin’de bulunan plajlarda girebilirsiniz. Oluklu Yaylası, Gürcü Yaylası, Asarbaşı Yaylası’nda çadır kampı yapabilir, doğayla iç içe huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz.

Şehrin doğa güzelliğine sahip yerlerinden biri olan Gideros Koyu, masmavi denizi, çevresini kaplayan yeşilliğiyle hayranlık uyandıran bir yer. Burada çadır kampı yapabilir, güneşlenebilir ve denizde doyasıya yüzebilirsiniz. Sessiz ve sakin olan koyda zamanın geçmesini hiç istemeyeceksiniz.

Ilıca Şelalesi ise ülkemizin en çok ilgi gören şelalelerinden biri. Yerli ve yabancı turistlerin ilgi gösterdiği ve doğaseverlerin akın ettiği bir yer. Burayı görmeye gelebilir ve çevrede bulunan tesislerde konaklayabilirsiniz. Şelalenin manzarası eşliğinde kahvenizi ya da biranızı yudumlayabilir, unutulmaz bir gün geçirebilirsiniz.

İstiklal Yolu ise özellikle sevgililerin geldiği ve yürüyüş yaptığı bir yer. Yürüyüş parkurlarının olduğu yol Kurtuluş Savaşı’na da tanıklık etmiş. Bu yol kullanılarak İnebolu’ya cephaneler getiriliyormuş. 1800’lü yıllarda bu yol mahkumların kazma ve kürekle çalışarak yapmış. Yol, İnebolu’dan başlıyor ve Çankırı’ya kadar uzanarak Ankara’da bitiyor.

Doğa sporlarından hoşlananların uğrak yeri olan Valla Kanyonu ise eşsiz bir görüntüye sahip. Kanyonda, şelale ve yeşillik alanlar mevcut. Burayı gezdikten sonra çevrede bulunan tesislerde konaklayabilirsiniz.

[insert page=’kastamonu-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Ucuz Kastamonu Uçak Bileti

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_column_text][wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”][/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_column_text][wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”][/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_column_text][wprpi by=”tag” post=”50″ icon=”show”][/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]