Çok ucuz fiyatlarla Kastamonu Diyarbakır uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kastamonu’dan Diyarbakır’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 20 saat 15 dakikadır.

[insert page=’diyarbakirda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Kastamonu Diyarbakır uçak bileti al!

Sizde Kastamonu’dan Diyarbakır’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kastamonu Diyarbakır uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Diyarbakır’da nerelere gidebiliriz?

Kastamonu Diyarbakır Uçak Bileti
Kastamonu Diyarbakır Uçak Bileti

Medeniyetler şehri olarak tanımlanan Diyarbakır, pek çok kültürün ve dinin bir arada yaşadığı merkezdir. Çeşitli çağlara ait surları, kaleleri, camileri, kiliseleri, manastırları ve hanları ile görkemli bir tavra sahip olan kent, tarihseverler tarafından büyük bir ilgi ile karşılaşır. Diyarbakır aynı zamanda Doğu mutfağının lezzetli yemekleri ve etnik kültürü ile ilgi çekici bir görüntüye sahiptir.

Kentin pek çok yeri özellikle Osmanlı döneminden kalma hanlar ile çevrilidir. Geçmişten günümüze bölge halkının önemli bir kültürünü simgeleyen hanlar, çeşitli amaçlar için ziyaretçilerine açıktır. Kültürel ve tarihi açıdan şehir hakkında bilgi veren hanlar, aynı zamanda Diyarbakır’ın önemli simgelerinden biridir.

Diyarbakır Ulu Cami, İslam aleminin 5. Harem-i Şerif’i olarak adlandırılır. M. S. 639 yılında Müslümanların eline geçen kentte bazı düzenlemeler sonucunda Mar-Toma Kilisesi de Ulu Camiye dönüştürüldü. Farklı dönemlere ait kalıntılardan meydana gelen cami, Anadolu’nun en eski camilerinden biridir. Duvarlarında pek çok uygarlığın kitabesinin yer aldığı yapı, Hanefiler ve Şafiler bölümü olarak ikiye ayrılır. 3 farklı girişi bulunan görkemli eserin medresesine açılan kapısında ünlü bir güneş saati yer alır. Simetrik kabartmalar ile zenginleştirilen Ulu Cami, heybetli bir mimariye sahiptir.

Kastamonu Diyarbakır uçak bileti fiyatları

Diyarbakır seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Diyarbakır seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kastamonu Diyarbakır uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’kastamonu-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Kastamonu Havalimanı içinden de Kastamonu Diyarbakır uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’diyarbakir-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Kastamonu Diyarbakır uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.