Türk ve dünya turizminin popüler tatil rotalarından biri olan Kaş, eşsiz doğa güzelliği, tarihi ve kültürel zenginliğiyle her yıl ve her mevsim yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Kaş’ta gezip, görebileceğiniz birbirinden güzel koyları ve plajları bulunmaktadır. Kaş denince akla antik kentleri ve tarihi kalıntıları gelirken Patara Plajı, Kaputaş Plajı’nın yanı sıra büyüleyici manzarası, mavinin her tonuna sahip deniziyle Fırnaz Koyu‘da dikkat çeken yerlerden biridir.

Kaş'ın En Güzel Koyu FırnazFırnaz Koyu, Kaş’a bağlı Yeşilköy beldesinde yer almaktadır. Burası koruma alanı olduğu için imara kapalıdır. Koy, Muar Kürü veya Muğar Kürü olarak da anılmaktadır.

Buraya karayolunu kullanarak Kaş-Kalkan yönüne doğru 4 km sonunda koya ulaşmanız mümkün. Dilerseniz arkadaşlarınızla veya ailenizle birlikte geldiğiniz tatilde Kalkan’da tekne kiralayabilir ve koya gelebilirsiniz. Bunun yanı sıra Kaş’ın büyüleyici koylarını, plajlarını gezebilir ve yüzme molaları verebilirsiniz.

Denizin turkuaz rengine hayran kalacak ve buradan hiç çıkmak istemeyeceksiniz. Koyda aynı zamanda insanın cildine iyi gelen ve gençleştirdiği düşünülen çamuruyla çamur banyosu yapabilirsiniz. Denizin berraklığı ve temizliği, sarp yamaçlarla çevrili manzarasıyla adeta kendinizden geçeceksiniz. Fırnaz Koyu, Likya Yolu üzerinde bulunmaktadır.

Kaş’da çadır kurabileceğiniz kamp alanları da bulunmaktadır. Bu yüzden çadır kampı yapabilir, doğanın içinde unutulmaz, huzur dolu bir tatil geçirebilirsiniz. Burada  trekking ve yürüyüş gibi doğa sporlarını yapabilirsiniz.

Kaş’da bütçenize uygun olarak konaklayabileceğiniz tesisler mevcuttur. Burada daha çok butik oteller ve pansiyonlar bulunmaktadır. Burada Küçük Çakıl ve Büyük Çakıl Plajı’nda da yüzebilirsiniz. Çukurbağ’ı mutlaka görmenizi tavsiye ederiz.

Kaş, Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan restoranların birinde canlı müzik eşliğinde akşam yemeğinizi yiyebilir, sabaha kadar şarkılar eşliğinde eğlenebilirsiniz. Meydanda bulunan hediyelik dükkanlardan otantik ve organik ürünlerden satın alabilirsiniz.

Kaş’a gelmişken şayet pasaportunuz varsa eğer Meis Adası’na giden günü birlik turlara da katılabilirsiniz.

Kaş’da gezip, görebileceğiniz bir çok tarihi, kültürel ve doğal yerler bulunmaktadır.

Kaş çarşısında bulunan takı dükkanlarından kendiniz ve sevdikleriniz için hediyeler alabilirsiniz. El emeği göz nuru bileklikler, çantalar, şile bezinden yapılmış olan giysiler dikkatinizi çekecektir.