Çok ucuz fiyatlarla Kars Mardin uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kars’tan Mardin’e her gün en az iki uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 5 saat 25 dakikadır.

[insert page=’mardinde-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Kars Mardin uçak bileti al!

Sizde Kars‘tan Mardin’e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kars Mardin uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Mardin’de nerelere gidebiliriz?

Kars Mardin Uçak Bileti
Kars Mardin Uçak Bileti

Türkiye’nin tarih ve etnik kültürler ile harmanlanan şehri Mardin, Anadolu ve Mezopotamya arasında önemli bir geçiş noktasıdır. Kuzey Mezopotamya’nın başkenti olan Mardin ‘kültürler ve medeniyetler başkenti’ olarak Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en gözde şehridir. Türkiye’de kültür turlarının vazgeçilmez adreslerinden biri olan kent, misafirperver insanları ile de hoşgörülü bir atmosfere sahiptir.

Tarih boyunca Mezopotamya’nın önemli bir yerleşim merkezi olarak nitelendirilen Dara Antik Kenti, (Dara Mezopotamya Harabeleri) Mardin şehir merkezine 30 kilometre uzaklıktadır. 505 yılında doğu sınırının önemli aktif savunma merkezi olarak uzun yıllar boyunca kullanılan bölge, askeri üs sıfatı taşır. Mezopotamya’nın Efes’i olarak nitelendirilen bölgenin etrafı 4 kilometrelik tarihi surlar ile çevrilidir. Tophane, saray, kilise, kale, zindan ve sur sarnıçları gibi önemli kalıntılara sahip olan antik kent, özellikle Roma dönemine ait evleri ile ilgi odağıdır. Büyük bir kısmının günümüzde hala toprak altında olduğu olduğu bilinen bölge, Mardin’in ilk çağlarını yansıtır. Arkeolojik çalışmaların devam ettiği antik kentte ele geçirilen buluntular Mardin Müzesinde sergilenir.

Kars Mardin uçak bileti fiyatları

Mardin seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Mardin seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kars Mardin uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’kars-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Kars Harakani Havalimanı içinden de Kars Mardin uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’mardin-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Kars Mardin uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.