Uluslararası Havalimanı özelliğine sahip olan Kars Harakani Havaalanı‘nın sivil havacılık alanında uzun süreden beri hizmet verir. Pist yüzeyi beton kaplamalı olan havaalanı aynı zamanda Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan en büyük hava meydanıdır. İsmini Ebu’l Hasan Harakani’den alan havaalanı yıllık olarak ortalama 33736 yolcu taşıma yoğunluğuna sahiptir. Bölgenin önemli bir değeri olan düşünür Ebu’ Hasan Harakani havalimanındaki adı ile öne çıkar. Bulunduğu bölge genelinde değerlendirildiğinde havalimanı ulaşımı oldukça önemlidir. Bunun hava yolu şirketi için en önemli sonucu ise halkın hava ulaşımına ilgisidir. TatilCity.NET üzerinde sitemizde ucuz Kars Harakani Havalimanı uçak bileti de bulunabilir. Kars’tan herhangi bir bölgeye uçmak isteyen yolcular uçak bileti ara özelliğini kullanabilir.

Kars Harakani Havalimanı uçak bileti

Web sitemiz üzerinden Iğdır Havalimanı ucuz uçak bileti de alınır. TatilCity.NET’de en uygun uçak bileti bulunuyor.

Kars Harakani Havalimanı uçak bileti
Kars Harakani Havalimanı uçak bileti

Kars’ın hava yolu ulaşımının yanı sıra buna bağlı olarak gelişen havaalanı da tıpkı kara yolunda olduğu gibi önemli bir büyük bir önem taşır. İstanbul, İzmir ve Ankara’dan direkt olarak ya da Türkiye’nin diğer illerinden İstanbul, İzmir ve Ankara aktarmalı olarak havalimanına inmek mümkündür. Ülkemizin en doğu sınırında yer alan Kars’ın havaalanı sahibi olması ile beraber konforu ulaşımda sükse yaptığı görülür.  Bu sayede hem de yolculuk süresinin kısaldı hem de şehir gelişmişlik bakımından oldukça büyük bir avantaj sağladı.

Kars Harakani Havalimanı Ulaşım

Kars Harakani Havalimanı, şehir merkezine 6 kilometre uzaklıktaki Karacaören Köyü sınırlarındadır. Kars Harakani Havalimanı‘na ulaşım için birçok alternatif vardır. Belediye otobüsleri toplu taşıma için kullanıma uygun seçeneklerden biridir. Belediyenin tahsis etmiş olduğu araçlarla belirli zaman dilimlerinde havalimanına ulaşmak mümkündür.

Kars Harakani Havalimanı ucuz uçak bileti

Otobüsler dışında bir diğer seçenek ise taksi hizmetidir. Terminalin dışında bekleyen taksiler günün her saatinde hizmet verir. Yolcuları istediği noktaya hızlı ve güvenli bir şekilde götürür. Kars Harakani Havalimanı‘nda yer alan rent a car firması da ulaşımda bir diğer tercihtir. Buradan yolcular bütçelerine uygun, istedikleri türde araçları kiralayabilir ve istedikleri noktalara rahatlıkla varabilir.

Aynı zamanda hava yolu firmalarının veya havaalanının sağladığı servis hizmetleri de Kars Harakani Havalimanı için ulaşım kolaylığı sağlayan hizmetlerden biri olarak sıklıkla tercih edilir.

Ucuz Kars Harakani Havalimanı uçak bileti bulabiliriz..

TatilCity.NET’de Kars Harakani Havalimanı uçak bileti de aranmaktadır. Kars’dan başka bir şehre uçmak isteyen yolcular web sitemizde ucuz Kars Harakani Havalimanı uçak bileti bulabilir.

Kars Harakani Havaalanı Konumu

[insert page=’kars-otelleri-kars-ucak-bileti’ display=’content’]