Çok ucuz fiyatlarla Kars Amasya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. Kars’tan Amasya’ya haftada en az üç gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 9 saat 50 dakikadır.

[insert page=’amasyada-yapilacak-seyler’ display=’content’]

Kars Amasya uçak bileti al!

Sizde Kars‘tan Amasya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde Kars Amasya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Amasya’da nerelere gidebiliriz?

Kars Amasya Uçak Bileti
Kars Amasya Uçak Bileti

Orta Karadeniz Bölgesinde yer alan Amasya, 7500 yıllık köklü bir geçmişi neticesinde Türkiye’nin en eski şehirlerinden biridir. Anadolu’nun gelişmekte olan turizm bölgelerinden biri olan şehir, asırlar boyunca çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapan topraklar üzerindedir. Selçuklu ve Osmanlı devletleri zamanında oldukça stratejik bir öneme sahip olan bölge, günümüzde tarihi açıdan zengin içerikler sunar. Şehir merkezinde ve çevresinde bulunan mağaralar, antik kentler, camiler, hanlar ve kiliseler ile tarihsel bir bütünlük sağlayan kent, aynı zamanda kültürel ve doğal güzellikleri ile de ön plana çıkar.

Heybetli Harşena Dağı üzerine kurulu olan Amasya Kalesi, aynı zamanda ‘Harşena Kalesi’ olarak da bilinir. Pontus Devletinin tarih boyunca önemli savunma merkezleri arasında olan yapı, Türklerin eline geçen kadar pek çok medeniyet tarafından aktif bir yerleşim merkezi olarak da varlığını sürdürdü. Amasya Kalesinin, el değiştirdikçe dönem içinde pek çok kez restore edildiği bilinir. Bugün şehrin en eski yapılarından biri olan kalenin dört bir yanında farklı uygarlıklara ait izlere rastlanır.

Kars Amasya uçak bileti fiyatları

Amasya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Amasya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. Kars Amasya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’kars-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Kars Harakani Havalimanı içinden de Kars Amasya uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’amasya-merzifon-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Kars Amasya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.