15 Kasım 1998 tarihinde hizmete açılan havaalanı, Aralık 1998’de Nevşehir Kapadokya Havaalanı olarak değiştirilerek hizmetine devam etmiştir. 2015 yılında ise ismi son olarak Kapadokya Havalimanı olara değiştirilmiştir. Uluslararası uçuş birliği kodları ICAO da LTAZ, IATA da NAV olarak belirlenmiştir. Şehirde bulunan Peribacaları dünyanın 8. harikası olarak geçmekte ve Hristiyanların Roma zulmünden kaçış ve saklanma noktası olarak bilinmektedir. Web sitemizde ucuz Nevşehir Kapadokya Havalimanı uçak bileti de aranır. Nevşehir”den uçmak isteyen yolcularımız uçak bileti ara sistemimizi kullanabilir.

Nevşehir Kapadokya Havalimanı uçak bileti

Nevşehir Kapadokya Havalimanı Uçak Bileti
Nevşehir Kapadokya Havalimanı Uçak Bileti

Bölgenin coğrafi yapısı volkanik Erciyes dağının uzun yıllar önce lav püskürtmesi sonucu şekillenmiştir. Yıllar içinde rüzgar erozyonu ile peri bacaları şeklini almıştır. Turistik açıdan son derece önem kazanmıştır. Nevşehir Kapadokya Havaalanı özellikle yaz aylarında turizm sezonunda canlanmakta ve yoğunluk kazanmaktadır.

Nevşehir Kapadokya Havalimanı Ulaşım

Nevşehir şehir merkezine 30 km uzaklıkta olan havalimanı şehre ve ilçelere giden servis hizmetleri sunmaktadır. HAVAŞ firması bu onuda yolculara gerekli konforu sağlamaktadır. Havaalanı Gülşehir ilçesine 10 km mesafededir. İnanç turizmi açısından oldukça önemli bir yere sahip olan Hacıbektaş ilçesine ise 15 km uzaklıktadır. 24 saat esasına göre hizmet veren havalimanı her türlü sivil ve askeri havayolu trafiğine hizmet verebilecek bir şekilde tasarlanmıştır. Bu bağlamda havaalanı alt yapısı donanımlı bir şekilde hazırlanmış ve her türlü faaliyete hazır olarak düşünülmüştür.

Nevşehir Kapadokya Havalimanı ucuz uçak bileti

Havaalanında uçak firmalarının servisleri ile Nevşehir merkez ve Ürgüp gibi noktalara gitmek de mümkündür. Forum Kapadokya ya da Nevşehir Üniversitesi noktalarından uçuş kalkışından birkaç saat önce hazır bulunmak gerekiyor. Taksi kullanmak isteyen yolcuları ise havaalanının önünden taksiler alarak istedikleri merkez bir noktaya götürebiliyorlar. Kısacası Nevşehir Kapadokya Havaalanı‘ndan her türlü transfer aracı sağlanabilmektedir. Hangi tür transfer aracı ile merkeze gitmek istediklerini yolcular imkan ve durumlarına en uygun şekilde seçebilmektedirler.

Ucuz Nevşehir Kapadokya Havalimanı uçak bileti bulabiliriz..

TatilCity.NET’de Nevşehir Kapadokya Havalimanı uçak bileti de aranmaktadır. Nevşehir’den uçmak isteyen yolcular ucuz Nevşehir Kapadokya Havaalanı uçak bileti bulabilir.

Nevşehir Kapadokya Havaalanı Konumu