Çin Hindi Yarımadası’nın güneybatı kısmında yer alan Kamboçya’nın kuzeyinde ve doğusunda Vietnam, güney kıyısında Siyam Körfezi batısında ise Tayland konumlanmaktadır. Başkenti Phnom Penh olan ülkenin nüfusu 14.8 milyon kişidir. Kamboçya’ya gitmek isteyen vatandaşlarımız, Kamboçya vizesi hakkında detaylı bilgiyi firmamızı arayarak alabilirler. Kamboçya vizesi için bütün işlemleri gerçekleştiririz. Kamboçya vize işlemleri tamamlanır. Ucuz Kamboçya vizesi için bizi arayın.

Ucuz Kamboçya vizesi almak isteyenler..

Resmi dili Khmerce olan Kamboçya genel manada düz bir ülkedir. Ülkenin kuzeyinde Phanom Dong Rak Dağlarını içine alan sıradağlar, ortasında Tonle Sap Ovası ve gölü, doğusunda Mandalkiri Yaylası ve güneybatısında Cardamon Dağları bulunmaktadır. Ülkenin doğu kesimi Mekong Irmağı tarafından boydan boya kesilir. Tonle Sap Gölünde ise su seviyesi yükseldiği zaman geniş bir alanı sular altında bırakmaktadır.

Ucuz Kamboçya Vizesi - Kamboçya vize işlemleri
Ucuz Kamboçya Vizesi

Kamboçya iklimi Muson rüzgar ve yağmurlarından etkilenmektedir. kasım-mayıs arasında genel olarak iklim urak seyreder. Cardumum Dağlarında yıllık ortalama 6350 mm olurken Büyük Yaylada 1550 mm olmaktadır. Ortalama sıcaklık ise 20 ila 36 derece arasında değişim göstermektedir.

Ülke nüfusu ortalama 14.8 milyon kişiden oluşmaktadır. Yüzde 2,3’lük yıllık nüfus artışı olmaktadır. Bu artış Asya’nın en hızlı nüfus büyüme hızına sahip ülkeler arasına sokmaktadır. Nüfus yoğunluğu kilometrekare başına 69 kişi olan ülkede ayrıca bebek ölümleri de dikkatleri çeker. Tarım yapılan merkezler nüfusun en yoğun olduğu yerlerdir. Sulama yetersizliği ve ayrıca sıtmanın da neden olduğu bir durum ile ülkenin kuzey dağlık kısımları nüfus açısından daha seyrek olmaktadır. Kızıl Khmerlerin iktidarı sırasında, 70’li yılların sonunda ülkenin bütün şehirleri boşaltılmakla beraber zorunlu göç ilan edilmiştir. Kentleşme süreci ancak 80’lerle beraber yeniden başlayabilmiştir.

  • Ucuz tatil isteyenler ucuz Kamboçya vizesi almalı.

Kamboçya fakir bir ülke olmakla beraber ülkenin ana geçim kaynağını tarım oluşturmakta, tarımda ise en öne çıkan ürün pirinç olmaktadır. Hayvancılığın gelişmediği ülkede turizmde hareketlenmeler vardır. Sanayi kuruluşları gelişmemiştir. Ekonomi, yıllar süren askeri mücadeleler nedeniyle bir türlü atağa kalkamamıştır. Ekonominin bütün alanları devletleştirilmiştir.

Kamboçya vize işlemleri

Kamboçya’ya seyahat etmek isteyen kişiler için de ucuz Kamboçya vizesi alıyoruz. Kamboçya vize işlemlerine dair tüm bilgileri firmamızı arayarak öğrenebilirler. Diğer tüm ülkelerde olduğu gibi Kamboçya seyahatiniz öncesi tüm evrak konularında destek veren firmamızı arayarak aklınıza takılan her türlü soruyu sorabilir, Kamboçya vize işlemleri için detayları öğrenebilirsiniz.

Kamboçya Vizesi Başvuru Formu

Error: Contact form not found.

  • Kamboçya vizesi için gereken evrakları öğrenmek isteyenler bizi arayabilir.