Çok ucuz fiyatlarla İzmir Malatya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. İzmir’den Malatya’ya haftada en az üç gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 12 saat 10 dakikadır.

[insert page=’malatyada-yapilacak-seyler’ display=’content’]

İzmir Malatya uçak bileti al!

Sizde İzmir’den Malatya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde İzmir Malatya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Malatya’da nerelere gidebiliriz?

İzmir Malatya Uçak Bileti
İzmir Malatya Uçak Bileti

İlk yerleşimin M. Ö. 7000’li yıllarda başladığı bilinen Malatya, tarihi açıdan zengin içerikli bir yelpazeye sahiptir. Eski Malatya olarak da adlandırılan Battalgazi ilçesi, kentin en eski dönemlerine kadar dayanan pek çok yapısına kucak açar. Kültürel özellikleri ve yemyeşil doğası ile de gezginlerine eğlenceli bir seyahat sunan Malatya, pek çok açıdan görenleri kendine hayran bırakır.

Kral Tarhunza ve aslan heykellerine ev sahipliği yapan Arslantepe Ören Yeri, Malatya şehir merkezine 7 kilometre uzaklıktaki Orduzu beldesinde yer alır. Yapılan kazı çalışmaları neticesinde ele geçirilen eserlerin M. Ö. 5000’li yıllara kadar uzandığı bilinir. Bölge uzun yıllar boyunca Roma ve Bizans medeniyetlerini de konuk ettiğini açıkça gösterir niteliktedir. Kronolojik sıra ile tüm tarihini gözler önüne seren Arslantepe Ören Yerinde gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde gün yüzüne çıkarılan eserler Anadolu Medeniyetleri Müzesi ve Malatya Müzesinde sergilenir.

Şehrin mistik tarihini anlatan Eski Malatya Battalgazi’de bulunan Ulu Caminin tarihi 7. yüzyıla dayanır. Günümüzdeki yapının ise Selçuklular döneminde 1254 yılında inşa edildiği bilinir. Zaman içinde restore edilen yapının özgün halini büyük bir özenle koruduğu aşikardır.

İzmir Malatya uçak bileti fiyatları

Malatya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Malatya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. İzmir Malatya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’izmir-adnan-menderes-havalimani-ulasim’ display=’content’]

İzmir Adnan Menderes Havalimanı içinden de İzmir Malatya uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’malatya-havalimani-ulasim’ display=’content’]

İzmir Malatya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.