Çok ucuz fiyatlarla İzmir Konya uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. İzmir’den Konya’ya haftada en az beş gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 1 saat 5 dakikadır.

[insert page=’konyada-yapilacak-seyler’ display=’content’]

İzmir Konya uçak bileti al!

Sizde İzmir’den Konya’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde İzmir Konya uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Konya’da nerelere gidebiliriz?

İzmir Konya Uçak Bileti
İzmir Konya Uçak Bileti

Anadolu’nun en eski kentlerinden biri olma özelliğine sahip Konya, sahip olduğu mimariler ile büyük bir değer taşır. Ülkemizin inanç turizmine hitap eden yegane bölgeleri arasında yerini alan Konya, Mevlana’nın hoşgörü kültürü altında oldukça ilgi çekici bir görünüm çizer. Tarihi değeri kadar Osmanlı kültürünü simgeleyen yapısı ve doğal güzellikleri ile de şehir, görülmeye değerdir.

Anlamlı sözleri ve yarattığı hoşgörü felsefesi ile dünya genelinde büyük bir üne sahip olan Mevlana Celaleddin Rumi’nin kabrinin yer aldığı Mevlana Türbesi şehrin ilgi odağıdır. İçinde sabır taşları, kıymetli el yazmalar, dergah eşyaları ve Hz Mevlana’nın özel kıyafetlerinin bulunduğu mekanda Osmanlı döneminde yapılan semahane ve mescitte bulunur. Dört mevsim boyunca da yerli ve yabancı çok sayıda turist çeken Mevlana Müzesi, aynı zamanda kentin en önemli simgesidir.

Karatay ilçesinde bulunan ve Selçuklu döneminden günümüze kadar büyük bir özenle ulaşan Karatay Medresesi, Konya’nın önemli yapılarından biridir. 1251 yılında yapımı tamamlanan medrese, tek katlı olarak sille taşından inşa edildi. 1955 yılından günümüze kadar ise ‘Çini Eserler Müzesi’ olarak kapıları ziyaretçilerine açıktır.

İzmir Konya uçak bileti fiyatları

Konya seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Konya seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. İzmir Konya uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’izmir-adnan-menderes-havalimani-ulasim’ display=’content’]

İzmir Adnan Menderes Havalimanı içinden de İzmir Konya uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’konya-havalimani-ulasim’ display=’content’]

İzmir Konya uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.