Çok ucuz fiyatlarla İzmir Erzurum uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. İzmir’den Erzurum’a haftada en az üç gün uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 17 saat 55 dakikadır.

[insert page=’erzurumda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

İzmir Erzurum uçak bileti al!

Sizde İzmir’den Erzurum’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde İzmir Erzurum uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Erzurum’da nerelere gidebiliriz?

İzmir Erzurum Uçak Bileti
İzmir Erzurum Uçak Bileti

Rusların Anadolu’ya yaptıkları baskınlarda sıklıkla adı geçen Erzurum, Doğu Anadolu Bölgesinin en büyük şehridir. Karasal iklimi ve coğrafi koşulları neticesinde oldukça soğuk bir iklime kapılarını açan Erzurum, Türkiye’nin kış sporlarına yatkın merkezlerinden biridir. Tarihi yüzyıllar öncesine dayanan şehir, sahip olduğu ibadet mekanları ile ülkemizin inanç turizmi adresleri arasındadır.

Gösterişli bir mimariye sahip olan Üç Kümbetler, Selçuklu dönemine ait anıtsal mezarların en nadide örneğidir. En büyüğü Emir Saltuk’a ait olduğu bilinen mezarların diğer ikisinin kimler tarafından yapıldığı bilinmez. Basık külah şeklindeki bir kubbe ile örtülü olan bu eserlerin pek çok yerinde Orta Asya Türk takvimlerinde sıklıkla kullanılan yarasa, yılan ve kartal gibi figürler oldukça ilgi çekicidir. Selçuklu’dan günümüze kadar ulaşan bu üç eser, şehre uğrayan gezginler tarafından büyük bir ilgi görür.

Çeşitli efsanelere konu olan Çifte Minareli Medrese, şehrin en eski yapıları arasında kendini gösterir. Selçuklu döneminde inşa edildiği bilinen minarelerin sol yarısını ustanın, sağ tarafını ise çırağın yaptığı günümüze kadar ulaşan bir rivayettir. İki sütunun birbirinden farklı durduğu medrese günümüzde şehrin turizm destinasyonları arasında kendini gösterir.

İzmir Erzurum uçak bileti fiyatları

Erzurum seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Erzurum seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. İzmir Erzurum uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’izmir-adnan-menderes-havalimani-ulasim’ display=’content’]

İzmir Adnan Menderes Havalimanı içinden de İzmir Erzurum uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’erzurum-havalimani-ulasim’ display=’content’]

İzmir Erzurum uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.