İzmir Büyük Şehir Belediyesi sağlıkçılara yardım elini uzattı. İzmir Büyükşehir Belediyesi sağlıkçıların daha rahat şartlarda çalışmaları için bir yurt ve oteli kiraladı. Dünyada yaşanan yeni tip coronavirüs salgını nedeniyle yaşanan pandemi sürecinde en çok mücdeleyi sağlıkçılar veriyor.

Geçtiğimiz Aralık ayında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan virüs binlerce insanın ölümüne neden oldu. Yaşanan pandemi nedeniyle dünyanın bir çok ülkesinde sokağa çıkma yasağı uygulanırken, Türkiye’de kontrollü bir şekilde tedbirler tüm hızıyla sürüyor. Coronavirüs en fazla Amerika, İtalya, Çin, İspanya, Almanya, Fransa, Güney Kore, Irak, İran gibi ülkelerde kriz etkisi yarattı. Tüm dünyada sağlık ve tıbbi malzeme eksikliği yaşanırken nato ülkeleri de en çok kaybı yaşayan ülkere yardım göndermeye devam ediyor. Türkiye’de de bir çok otel kapılarını sağlıkçılara açtı.

Yaşanan pandemi süreci hiç kuşkusuz sağlık çalışanlarının üzerindeki yükün artmasına neden oldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi gece gündüz durmadan çalışan salgınlar nedeniyle hasta olanlara yardım etmeye çalışan sağlık personelinin daha iyi imkanlarla çalışması ve dinlenebilmesi için İzmir’de bir otel ve yurt kiraladı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve belediye şirket İZELMAN tarafından iki aylığına otel ve yurt kiralandı. Otelde 120, yurtta ise 80 kişi konaklayabilecek. İzmir merkezde bulunan otelde öncelikli olarak Eşrefpaşa Hastanesi çalışanlarına tahsis edildi. Balçova’da kiralanan yurtta ise Dokuz Eylül Üniveristesi Araştırma Uygulama Hastanesi’nde görev yapan sağlık çalışanları konaklayacak. Kiralanan yurt ve otelin dezenfesiyon çalışmaları sona erdi ve sağlıkçılar yerleşmeye başladı.