Çok ucuz fiyatlarla İstanbul Sivas uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. İstanbul’dan Sivas’a günde en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 1 saat 35 dakikadır.

[insert page=’sivasda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

İstanbul Sivas uçak bileti al!

Sizde İstanbul‘dan Sivas’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde İstanbul Sivas uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Sivas’ta nerelere gidebiliriz?

İstanbul Sivas Uçak Bileti
İstanbul Sivas Uçak Bileti

Türkiye’nin önemli kentlerinden biri olan Sivas geçmişte tarihi İpek Yolu ve Kral Yolu’nun kesiştiği nokta üzerinde yer almasından dolayı ticaretin oldukça geliştiği bir bölge olarak günümüze kadar ulaştı. Yüz ölçümü açısından Konya’dan sonra ülkemizin ikinci büyük şehri olan Sivas tarihi zenginliklerin, doğal güzelliklerin ve Anadolu kültürünün harmanlandığı bir bölgedir. Bugün hala tarihin izlerini muhafaza eden şehir, özellikle Selçukluların en önemli miraslarına ev sahipliği yapar.

1985 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesine alınan Divriği Ulu Cami, Anadolu Selçuklu Devletine bağlı Mengücek Beyliği tarafından inşa edilen bir eserdir. 1243 yılında yapımı tamamlanan cami, taş işçiliğinin Türkiye’deki en görkemli yapıtlarından biridir. Bu taşların üzerindeki bin bir çeşitli motifin birbirini tekrar etmemesi ile muazzam bir görüntü sunan Divriği Ulu Cami, dünya çapınca büyük bir öneme sahip olmasından dolayı yılın on iki ayı yerli ve yabancı gezginlerin şehirdeki uğrak noktasıdır.

Şifaiye Medresesi, dünya üzerinde varlığını koruyarak günümüze kadar ulaşan en eski hastanelerinden biridir. Önemli bir Selçuklu eseri olan medrese kitabeleri, süslemeleri, motifleri ve tuğla işçiliği ile özel bir mimariye sahiptir. Yapı, ülkemizin inanç turizmine hitap eden en dikkat çekici eserlerden biridir.

İstanbul Sivas uçak bileti fiyatları

Sivas seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Sivas seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. İstanbul Sivas uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’ataturk-havalimani-ulasim’ display=’content’]

İstanbul Atatürk Havalimanı içinden de İstanbul Sivas uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’sivas-havalimani-ulasim’ display=’content’]

İstanbul Sivas uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.