Çok ucuz fiyatlarla İstanbul Şırnak uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. İstanbul’dan Şırnak’a her gün en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 2 saat 20 dakikadır.

[insert page=’sirnakda-yapilacak-seyler’ display=’content’]

İstanbul Şırnak uçak bileti al!

Sizde İstanbul‘dan Şırnak’a gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde İstanbul Şırnak uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Şırnak’ta nerelere gidebiliriz?

İstanbul Şırnak Uçak Bileti
İstanbul Şırnak Uçak Bileti

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan Şırnak; Suriye, İran ve Türkiye sınırları üçlemini oluşturur. Antik Cudi Dağı eteklerine karşı kurulu olan şehir, ülkemizin en doğu ucudur. 1990 yılında çevresindeki kentlere bağlı bazı merkezleri bünyesine alarak il merkezi haline gelen Şırnak, oldukça kozmopolit bir yapıdadır. Tufan olayının gerçekleştiği yer olarak da akıllarda kalan kent aynı zamanda Türkiye’de inanç turizminin aktif merkezlerinden biridir.

M. Ö. 4000’li yıllarda Guti İmparatorluğu tarafından yapılan Cizre Kalesi, şehrin en eski yapılarından biridir. Dicle Nehri kenarında kurulu olan eser, dış surlar ve iç surlardan meydana gelir. Türklerin eline geçene kadar çeşitli medeniyetler tarafından hakimiyet altına alınan kale, özellikle Roma ve Bizans dönemi izlerini taşır.

Eski bir kiliseden camiye dönüştürülen Cizre Ulu Cami 639 yılında Müslümanların bölgede hüküm sürmeye başlaması ile beraber gerekli İslami unsurlar eklenerek, cami halini aldı. Çeşitli dönemler boyunca restore edilen caminin giriş kapısındaki Kuran’dan alınan ayetler, İslam dünyası için büyük bir önem taşır.

İstanbul Şırnak uçak bileti fiyatları

Şırnak seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Şırnak seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. İstanbul Şırnak uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’ataturk-havalimani-ulasim’ display=’content’]

Atatürk Havalimanı içinden İstanbul Şırnak uçak bileti bulunuyor

[insert page=’sirnak-serafettin-elci-havalimani-ulasim’ display=’content’]

İstanbul Şırnak uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.