Çok ucuz fiyatlarla İstanbul Siirt uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. İstanbul’dan Siirt’e günde en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 2 saat 15 dakikadır.

[insert page=’siirtde-yapilacak-seyler’ display=’content’]

İstanbul Siirt uçak bileti al!

Sizde İstanbul‘dan Siirt’e gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde İstanbul Siirt uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Siirt’te nerelere gidebiliriz?

İstanbul Siirt Uçak Bileti
İstanbul Siirt Uçak Bileti

Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bulunan Siirt, Anadolu ve Mezopotamya’nın kesişim noktasındadır. Cilalı Taş Devrinden beri aktif bir yaşamın olduğu bilinen kent, çeşitli dönemler boyunca farklı milletler ve dinler tarafından kullanıldı. Anadolu topraklarında Türklerin ilk yerleştikleri merkezlerden biri olan Siirt, oldukça çeşitli tarihi ve kültürel yapılara ev sahipliği yapar. Bereketli bir coğrafyaya hakim olan Siirt, aynı zamanda tarım içinde oldukça elverişlidir.

1905 yılında Alaaddin Paşa’nın emri ile inşa edilen saat kulesi, nedeni bilinmeyen bir şekilde yıllar sonra yıkıldı. Eski kulenin üzerindeki sivri uçlu külah orijinalliğini koruyarak yeniden inşa edilen kuleye yerleştirildi. Yapımında iki renkli taş kullanılan Siirt Saat Kulesi Vilayet Konağı karşısındadır. 1974 yılında yapımına başlanan kule, 1975 yılında tamamlandı. 6 kattan meydana gelen saat kulesinin ilk beş katının her yüzünde birer pencere yer alır.

Botan Çayı sınırında bulunan Botan Mağaraları içinde kilise, höyük ve çeşitli dönemlere ait mağaraları ile günümüze kadar ulaşan ender güzellikler arasındadır. Kalker oluşumlu jeopolitik bir yapıya sahip olan Botan Mağaralarının eski dönemlerde ev olarak kullanıldığı bilinir.

İstanbul Siirt uçak bileti fiyatları

Siirt seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Siirt seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. İstanbul Siirt uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’ataturk-havalimani-ulasim’ display=’content’]

İstanbul Atatürk Havalimanı içinden de İstanbul Siirt uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’siirt-havalimani-ulasim’ display=’content’]

İstanbul Siirt uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.