Çok ucuz fiyatlarla İstanbul Şanlıurfa uçak bileti de TatilCity.NET’de. Ucuz uçak bileti satın almak için en doğru adrestesiniz. İstanbul’dan Şanlıurfa’ya günde en az bir uçuş yapılmaktadır. Uçuş süresi aktarma dahilinde 2 saat 15 dakikadır.

[insert page=’sanliurfa-da-yapilacak-seyler’ display=’content’]

İstanbul Şanlıurfa uçak bileti al!

Sizde İstanbul‘dan Şanlıurfa’ya gitmek istiyorsanız TatilCity.Net servis bedellerini bu güzergah için de düşük tutuyor. Sitemizde İstanbul Şanlıurfa uçak bileti fiyatları bu yüzden çok ucuz.

Peki, Şanlıurfa’da nerelere gidebiliriz?

İstanbul Şanlıurfa Uçak Bileti
İstanbul Şanlıurfa Uçak Bileti

Tarihin sıfır noktasını oluşturan Şanlıurfa, ilk anıtsal yapının ve ilk mimarinin gün yüzüne çıktığı şehirdir. Bu özelliği ile dünya genelinde büyük bir üne kavuşan kent, zengin tarihsel yapıya ve kültürel özelliklere sahiptir. Kiliseden çevrilen camileri, etnik mimarisi, yöresel tarzları ile farklı bir hava yansıtan bölge aynı zamanda ‘Peygamberler şehri’ olarak bilinir. Bu özelliği ile Şanlıurfa, Türkiye’nin inanç turizmine hitap eden en önemli merkezidir.

Kentin dört mevsim boyunca da yerli ve yabancı gezginler tarafından en çok ziyaret edilen noktası Balıklıgöl’dür. Hz. İbrahim’in mancınık sistemi ile Urfa Kalesinden ateşe atıldığı yer olan bu göldeki balıklara halk tarafından saygı gösterilir ve avlanmaz. Pek çok efsaneye konu olan Balıklıgöl manevi değeri ile büyüleyici bir atmosfere sahiptir.

Şehrin bir diğer ilgi odağı ise Fırfırlı Camidir. Eski ismi ile ‘On İki Havari Kilisesi’ olarak da bilinen bu yapı, Hristiyan dünyası için hala büyük bir önem taşır.1956 yılında kiliseden çevrilen eser üç nefli bazilika plan üzerine kurulu sayılı yapıtlardan biridir.

İstanbul Şanlıurfa uçak bileti fiyatları

Şanlıurfa seyahatiniz için en ucuz uçak bileti seçeneklerini size sunuyoruz. TatilCity.Net arama sayfasına girerek Atlas global, Türk Hava Yolları, Anadolu Jet, Pegasus, Sun Express, Onur Air hava yolu şirketlerinin Şanlıurfa seyahat tarifelerini, uçuş gün ve saatlerini anında öğrenebilir, biletinizi hemen alabilirsiniz. Pegasus uçak bileti bu güzergah için tercih edilebilir. İstanbul Şanlıurfa uçak bileti sitemizden kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

[insert page=’ataturk-havalimani-ulasim’ display=’content’]

İstanbul Atatürk Havalimanı içinden de İstanbul Şanlıurfa uçak bileti satın alınabiliyor.

[insert page=’sanliurfa-havalimani-ulasim’ display=’content’]

İstanbul Şanlıurfa uçak bileti TatilCity.NET’de çok ucuz fiyatlı.